Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

24 hours OffROAD maraton Dobřany 2016

30.6.2016

Letos byla trať v Dobřanech z velké většiny postavená jinak, myslím pěkněji, i když opět chybělo místo na předjíždění. Pár dní před závodem popršelo a trať byla příjemně měkká a auta proto tolik netrpěla. Počasí taky, až na malý deštík, bylo příjemné.

Tentokrát v motorkách nebyl žádný náš zástupce, ve čtyřkolkách jen samotný Lukáš B. Jel výborně a kdyby nedal pár kotoulů, mohl dopadnout lépe. Škoda.

V autech jsme měli na startu pouze Broučka, řidiče Tomáše, Honzu, Radka Luďu a mě, spolujezdce tentokrát zastupovala Lada, Lukáš K., Štěpán, Jirka Sedlář (host) a taky Radek. Pavluš měla pracovní povinnosti, Jana bolavá záda. Ve všech kategoriích byla pouze 3 auta, v našich velkých autech nás bylo devět. Pro mě to byla už (pokud dobře počítám) čtrnáctá 24-hodinovka, 12x Offroadmaraton, 2x Jakušev.

Startovní kopec jsem sbíhal s Ladou, odstartovali jsme jako nejrychlejší velké auto a za buginkou a malým KB. To se brzy utopilo v bahně a tak jsem si sám diktoval tempo. Soupeři byli hodně daleko a tak jsem mohl jet v klidu. No ale asi v půlce okruhu jsem stejně jako v loni udělal na kaluži dětskou chybu a skončil v křoví a polovina startovního pole mě předjela. I když jsem chtěl jet udržovací jízdu, musel jsem zrychlit a po 2. kole už jsem byl druhý a v 7. kole už jsem vedl celé závodní pole. První místo jsme si udrželi i když jsme 2x preventivně měnili polybuše v přední a pak v zadní panhardce, řešili dva defekty a na rozdíl od soupeřů střídali už po 2 hodinách. Když se nám ve 2 hodiny v noci roztrhl kardan, dostal se do čela Valtr. I on se potýkal s drobnými technickými problémy, ale oab jsme měli dostatečná náskok na třetího a další soupeře. Když se nám dopoledne pokazila kardanka řízení, zvýšil Valtr náskok na 3 kola. Čtyři hodiny před koncem střídal Honza s Ladou a protože Valtr kvůli technice zpomalil, bylo rozhodnuto, že dají celé 4 hodiny a nebudeme ztrácet střídáním. Podařilo se jim stáhnout na rozdíl 1 kola a tak se muselo rozhodnout v posledních 20 minutách. Pak se na nás po letech usmálo štěstí (nebo smůla potkala Valtra?) a bezchybně fungující Brouček předjel technickou závadou stojící žlutý Jeep Valtra. Honza mohl s velkou slávou dojet na 1.místě v kategorii Auta nad 2000 ccm a celý tým mohl slavit. SUPER.