Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

VRAKFEST Branky 2022

14.5.2022
VRAKFEST Branky 2022

Uplynulý víkend jsme se zúčastnili VrakFestu v Brankách na Moravě. Účast závodních strojů byla obrovská (cca 130 aut) a tak nebylo jednoduché udělat solidní výsledek, všeci se rvali o každý kousek metru trati až to kolikrát pěkné nebylo. Pro diváky možná pastva pro oči, no pro pány a dámy co seděli mezi volantem a sedačkou byly chvíle, kdy si říkali "co tady dělám???"

Konkurence nám silně prověřila naše stroje, ale to netušili jaké máme mechaniky. No tentokrát se nedařilo.

 

Auta opravíme, plechy vyklepeme, bebina zahojíme a na dalších závodech se určitě předvedeme v tom nejlepším světle.

 

#146# Miško Bělík jel s krásnou Lagunou která ovšem nevyjela ani z depa a měla fatální poruchu ve formě utrženého držáku motoru a následné vypadnutí PP poloosy, Miško to nevzdal, kurtny motor zafixovaly a auto bylo ready na další rozjizďku, no aby to neměl tak jednoduchý, tak zjistil že je schopen jízdy pouze na spátečku. No co? Kdyz Shlesser mohl odjet skoro celou etapu na Dakaru na zpátečku, proč by Miško nemohl jet taky?Sice dal jen jedno kolo, ale skok byl neskutečný.

#300# Roman Tukabel Novobilský. Ten měl pro změnu perfektně nachystaný auto, ale chyběl trénink a tak jízda byla přesná, ale opatrná, ve druhé rozjížďce dokonce jedno kolo suverénně vedl no dravci ho v jedne zatáčce dojeli a semleli ho tak, že prorazili gumu, zohli tlumič a praděpodobně ohli těhlici.

#121# Tomino Křupala. Fáčko krásný dvojitým Webrem opatřený,perfektně nachystaný auto no aby to nebylo tak jednoduchý tak při nastartování v depu se z auta stal kropící vůz, oprava nereálná bo prasklá vodní pumpa, asi by to ani moc nevadilo kdyby řemen neroztřikoval vodu směrem ke karburátoru, takže jsme museli udělat provizorní řešení. Sem tam si karbec asi šlukl vody a výkon nebyl rovnoměrný. Tomino je startovní spáč a tak to musel dohánět na trati a že jim dával čočku.Tenhle kluk nám toho ještě hodně ukáže.

#707# Ondra Křupala. Černý Peugeot 106.Ondra to pojal na pohodu, ten se za výsledkem nehnal, prostě si to užít. Akorát jeho zábava trvala okolo 5 vteřin. Konkurence ho semlela takovým způsobem, že mu urvali pravé zadní kolo i s bubnem a do toho ještě Ondru natlačili do pneumatik a tak mu značně potunili i předek auta. Mysleli jsme si že je to konec pro Ondru, no druhý mechanik se jal práce a auto rozchodil a tak si mohl pilot užít i druhou rozjížďku.

 No a co já? Já jsem tuhle partu dal dohromady a s pomocí WINGS teamu, pivovaru Chorz a svítíček od Petofího jsme tomu společnýma silama daly tvar téměř profesionálního depa. Co bylo potřeba to bylo po ruce. Jsem na kluky pyšnej, jak za výkon na trati tak hlavně v depu. Příští závod usednu do svého auta i Já a dám všem pořádnou čočku.

  

Děkujeme za podporu Wings Team, pivovar Chorz a firmě Danlux.

 

Ondra Ptáček 

 

Fotogalerie Branky 2022