Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

24hours OffROAD Maraton Dobřany

17.6.2017

Krásný závod, rozbitá trať, krásný výsledek. 24-hodinovku mám rád a myslím že i lidi z týmu a také ostatní závodníci.

Ráno startovali motorky, na startu stál Lukáš Kočajnar. Svou úspěšnou africkou motorku prodal (nehodila se na české maratony) a pořídil si novou KTMu. Smůla se mu ale lepila na paty, špatný plášť kola, pak další defekt a tak jen 42. místo.

Pak nastoupily čtyřkolky, kde nás tradičně reprezentuje druhý Luky, Lukáš Bumbala. Ani on dnes výsledek neudělal, protože mu nestihli opravit stroj a tak jel na staré Honzové mašině, která je o kategorii níž. A když se ještě zdržel při problému s řetězem, bylo z toho 18. místo.

V poledne startovaly auta. Letos to je už 20. ročník Dobřanské 24-hodinovky, "nejtěžšího závodu ve střední Evropě". Poslední ročníky propršely, i letos slibovali meteorologové dešťové přeháňky. Pršelo na celým územím, za Plzí jak když utne. Za víkend ani kapka. Strašlivě se prášilo, v sobotu trochu foukalo a tak to ještě bylo snesitelné, v neděli už ne a tak to bylo šílené. Všechny kaluže a brody byly vyschlé, a z zregulovaného potoka zbyla jen malá strouha.

Saša si do Vitarky pozval posilu z Cestoffky, aby celou 24-hodinovku zvládl a tak byly nachystány 3 posádky: Saša Semenov + Lada Semenovová, Honza Režný + Milan Ondračka, Miky Mikošek + Petr Polanecký. My jsme do Brouka taky pozvali posilu a tak jsme sestavili posádky: Pavel Režný + Pavlína Režná, Tomáš Lukasík + Štěpán Urbanczyk, Jirka Sedlář + Lukáš Bumbala.

Před 12. hodinou rozhovory, focení, video. Start 12.00 systémem LeMans, sbíhá se z kopečka, rychle nastoupit, zapnout pásy a vyrazit do kopce. Nádherný začátek závodů. Každý rok probíráme taktiku - vyjet opatrně, seznámit se s tratí, udržovat tempo, nerozbít auto, dojet do cíle s minimem oprav a defektů. Každý rok je to ale stejné - vyrazit co nejrychleji, stále přidávat a do cíle ten vrak nějak dotlačit.

Vitarka jela skvěle, všechny posádky byly v pohodě, ale pár drobných závad ji zdrželo. Prasklá zoubek v kulise převodovky - takovou závadu fakt nikdo nemohl čekat, to se ještě nikdy nepokazilo. Rozebrat, zavařit, složit. Petr obvolal vrakoviště a Saša vyrazil na nákupy. Sehnal, dovezl, ale opravená kulisa držela. Když se ještě přidaly defekty, tak Vitarka klesla na 5. místo. Pěkný výsledek, minulé roky se moc nedařilo a tak byli kluci spokojení.

Brouček byl taky dobře připravený. Po celý závod žádná závada, ani defekt. Pouze jsme 2x dolili ATFko a celkem 360 l benzínu. KB systém ale jel skvěle, i když měl jeden defekt, ujeli nám o 8 kol. Ostatní auta, které s námi soupeří o celkový titul jsme ale porazili, takže velká spokojenost.