Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Drnovice

23.9.2017
OffROAD Maraton Drnovice

OffROAD Maraton Drnovice

Drnovická trať je písek, jíl a bláto. Letos spíš jen to bláto. Stroje dostávaly letos hodně zabrat, motorky i čtyřkolky to ještě daly, ale z aut dojelo do cíle jen 5 aut z 20. Ale popořádku.

 

Ráno startoval Lukáš Kočajnar a opět dokázal, že umí jezdit skvěle. Blátivou trať zvládal, stejně jako umí zvládat písek (nejen v Drnovicích ale i ten v Africe). Z jeho jízdy fotky nemám, protože tak brzy jsme my ostatní po večerním mecheche nebyli schopní vstávat. Ale jeho příjezd do cíle na fantastickém 2. místě jsme už stihli.

 

Před polednem startovali čtyřkolky a opět jel pouze Lukáš Bumbala a opět na vypůjčeném stroji od Honzy. Tentokrát byly ale pro slabý Access podmínky likvidační. Těžké bláto Luky zvládá, ale čtyřkolka to nedala - nejprve se přehřívala a po necelých dvou hodinách už motor zhasl a už nešel nastartovat. Škoda, mohla to být další bedna.

 

Auta pro svou váhu a stále více rozbitou trať dostávaly zabrat víc než motorky a čtyřkolky a do cíle jich dojelo jen pár. Už na startu měla spousta aut problém se v blátě rozjet, po hodině se v písku vyjeli tak hluboké koleje, že se musela trať zkrátit a vynechat prudký výjezd z pískovny, protože už nebyla průjezdná. Většina aut vařila, odpadly na polámané poloosy a buginky na spálené variátory. 

 

Vitarku odstartoval Martin, navigovala ho Lukášova Magda a šlo jim to. Vitarce trať seděla, jen ji v tom bahně chyběl výkon a tak ji bylo třeba držet v otáčkách a trápit ve výjezdech na 1-2. Miky ale jezdit umí a tak předával Sašovi s Milanem na druhém místě. A Saša dál výbornou jízdou udržoval druhé  místo a spolu s nepřekonatelnými Luňáky ujížděli všem soupeřům. Před koncem na Vitarce praskla hadice serva  a vyteklý olej se vznítil na rozžhaveném motoru a výfuku. Kluci museli hasit, seškvařilo se lanko plynu a shořely nějaké el. dráty a tak museli skončit. Velký náskok jim stačil, aby udrželi nádherné 2. místo.

 

Broučkovi má takové blátivé podmínky vyhovují a já doufal, že v Drnovicích své kvality opět ukáže. Technické potíže ale zastavily Broučka v polovině. Startoval Tomáš s hostem Michalem. I když na startu se z bláta rozjížděli pomalu, byli na konci startovní rovinky první z aut (pouze lehké buginy poodjely). Už v druhém kole odešel homokineťák a Tomáš musel jet jen na zadek. I tak svou výbornou jízdou pohodlně jezdil na prvním místě. Musel ale trápit Broučka víc, aby to těžké bláto na zadek dal a už z minula načatý motor znova vyvařil. Po dvou hodinách se z motoru zakouřilo a byl konec definitivně. Škoda. 

   

Pavel

 

Výsledky:

BROUK - 4. místo

VITARA - 2. místo SUPER!

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - 2. místo SUPER!

 

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval ve své kategorii

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár do 500 ccm - 5. místo SUPER!

 

 

Fotogalerie Drnovice 2017