Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Hodonín 2023

15.10.2023
OffROAD Maraton Hodonín 2023

Pískový Hodonín, krásná trať která se rychle vyjezdí do hlubokých pískových kolejí, ale nám se tady tradičně daří. Noví Vitara tady zvítězila pokaždé, tady si taky Brouk zajel pro své poslední vítězství a také letos zdejší druhé místo je letošní jeho nejlepší umístění :-) No a zkusili to kluci z Vrakfestu se svou Fábinkou.

 

Tady se jede opačné pořadí - nejprve auta, pak čtyřkolky a pak motorky. To podle toho, kdo víc rozjezdí trať, protože vždy ráno je urovnaná traktorem. Takže první auta, první půl hodinku si užijí krásnou rovnou trať, pak už se v písku vyjezdí hluboké koleje a rolety. Po autech to na čtyřkolkách musí být masakr, pamatuji si to, když jsem ještě občas čtyřkolky jezdil. Sportky se v hlubokých kolejích "utopí" a traktory to táhne tak kde nechceš. Motorky si vždy svou drážku najdou.

 

Na startu aut jsme měli tentokrát 3 auta, Vitarku, Broučka a už zmiňovanou Fábinku. Kluci kolem Michala a Ondry Ptáčka to chtěli zkusit, tak se z domluvili s pořadatelem a postavili ji na start. A jeli, sice občas zůstali v hlubokých kolejích na břiše a čekali kdo do nic šprtne nárazníkem a popostrčí je ven. Ale myslím že si to užili a poslední nebyli. Do cíle dojeli s vařícím motorem, ale dojeli.

 

Vitarka si zase jela svůj vlastní závod a slavila myslím 7. vítězství v řadě. Sice ji chybí mezi soupeři Jindruch, ale i tak je to obdivuhodná série. Gratulace. Malé technické problémy sice měli, když jim praskla pružina na přední nápravě, ale šikovný Kanec s Robertem to vyměnili za pár minut a jelo se dál. Jeli tentokrát Kanec s Ladou a pak Jiřík s Debi a všichni si zaslouží velkou pochvalu.

 

Brouček se po minulých technických problémech měl ukázat a myslím, že jel taky skvěle. Teda Luky, ten si odjel celých 5 hodin, jen se mu na místě spolujezdce vystřídal René a pak Dalibor. Po pár kole odešel přední náhon, ale tady to tak nevadí, tlumiče se časem taky přehřály, takže to úplná pohoda nebyla. Ale krásné druhé místo za Batmanem a před Jasákem a červeným KBéčkem je úspěch.

 

Pak se jeli dětské a juniorské čtyřkolky, Maty jel výborně, ale zase doplatil na špatnou práci svého mechanika a tak "jen" 3. místo.

 

Ve velkých čtyřkolkách teď nejezdíme, i když kdysi to byla naše parádní kategorie, kde jsme vozili nejvíc medajlí. teď to naštěstí zachraňuje Vojta v motorkách. Teď mu chyběli mezi soupeři kluci co se chystají na Dakar (Engel a Prokeš), ale naopak přijel velezkušený borec Pabiška, ale i toho pojezdil, takže stupeň nejvyšší. SUPER 

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER

BROUK - 2. místo

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 3. místo

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - ???

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

Fotogalerie Hodonín 2023