Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Hodonín 2022

18.9.2022
OffROAD Maraton Hodonín 2022

Krásné napínavé závody s pověstnou třešničkou na dortu.

 

V  Hodoníně se jede na měkké pískové trati, která se rychle mění a ničí, takže Ondra s Šrájou změnili pořadí a jako první jely auta, pak děti s juniory, následovaly motorky a nakonec čtyřkolky, které trať dokonale zvlní. Pořadatel trať krásně srovnal, takže po startu to byl závod  jak na dálnici a teprve v průběhu závodu se trať začala vlnit a plnit "závějemi" čechraného vyházeného písku s hlubokými kolejemi. Tentokrát i buginky byly rychlejší než motorky či čtyřkolky, lítaly po trati tak, že to vypadalo dost nebezpečně.

 

Vitarka nastoupila s novýma tlumičema od Protlumu a ty fungovaly perfektně, stejně jako celé auto. Odstartoval Kanec s Ladou P. a hned po startu se probojovali na čelo a suverénně nabírali náskok před soupeři. Byla to radost se koukat, jak auto kopíruje všechny nerovnosti. Tentokrát byla Vitarka rychlejší i než mnohá velká a silnější auta z vyšší kategorie. Po vystřídání Jirkou a Robertem pokračovali v krasojízdě a půl hodiny před koncem měli už 3 kola náskok na druhého, nováčky s Jimminou. Veliký náskok si udrželi, i když museli do depa přivázat sedačku, která se uthla z podlahy a Jirka lítal po kabině a nemohl pořádně řídit. Pak se ale utrhnul triangl na zadní nápravě (dřívější slabost na staré Vitaře, nyní na nové Vitaře vyvařený, vyztužený, silnější čep, asi se to bude muset přestavět na normální ramena). Nejprve se to snažili kluci zavařit, to ale znovu ruplo, tak to jen stáhli kurtou a snažili se pomalu kroužit. Nešlo to a tak soupeř nás dojel a těsně zvítězil. Škoda, Vitarka a všichni byli skvělí, zasloužili si vyhrát, no trochu štěstíčka chybělo.

 

Velké a těžké auta díky písku tentokrát převahu neměly, jely těžce s obrovskou spotřebou, na což doplatil KáBéčka, které zůstaly na trati bez benzínu a musely kolo čekat než jim mechanici dovezli kanystr. Tím se propadli z prvního na poslední místo a na rychlé trati už neměli šanci dohnat ztrátu. JASE se svým dieselovým motorem v těžkém písku ztrácel už od počátku a tak hlavní souboj probíhal mezi Batmanem a našim Broučkem. Startoval Miky s Váňou, pomaleji odstartovali, rychle se však přehoupnuli přes soupeře a kroužil druzí. Střídali jsme se několikrát na 1. a 2. místě, podle toho, jak jsme stáli v depu. Soupeř měl dva defekty, pak ustřižený čep, my jsme museli několikrát v depu dotahovat šrouby na spodních ložiscích řízení, pak odešlo servo (to už jel Luky s Reném). Bez serva nebyli schopni jet plnou rychlostí a tak nás soupeř dojížděl. Stihli jsme ještě jedno dotažení šroubů a pak dokroužili těsně na 1. místě.    

 

Motorky byly taky hodně napínavé. Na startu chyběl Lukáš, který se dovolenkoval v Krakonoších a netrénoval :-(,  startoval Vojta, který letos objíždí závody napříč republikou a Evropou a sbírá krásné výsledky. Odstartoval opět špatně a tak musel dohánět. Po druhém tankování asi 20 minut před koncem byl druhý, když vedoucí "5" odstoupil a vypadalo to na další vítězství. Zezadu ale nastoupil kluci z Orionu, kteří na rozbité hodně riskovali (Vojta písek nemá rád a tak jel spíš na jistotu) a přeskočili Vojtu a tak to bylo krásné 3. místo. Vítěz, dakarský jezdec Engl, poslední kola jel nádherně, byl to zážitek koukat, jak na zvlněném písku letí.

 

V dospělých  čtyřkolkách jsme opět neměli zastoupení a tak nás v quadech opět reprezentoval pouze Matyáš v juniorech, ale jel perfektně. Stroj fungoval výborně, ale dnes na silnější stroje neměl a skončil na krásném 3. místě. Jezdili v hlubokých písčitých kolejích, nebo v hlubokém písku a tam neměl na výkonnější mašiny šanci.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 2. místo SUPER

BROUK - 1. místo  SUPER

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 3. místo - SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 3. místo - SUPER

 

Fotogalerie Hodonín 2022