Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Janovice 2022

23.4.2022
OffROAD Maraton Janovice 2022

Sezóna se rozjela, druhým závodem jsme chtěli pokračovat v úspěších. No vyšlo to jen tak napůl.

 

Již tradiční vojenský prostor v Janovicích (opět trať 600 km od Ostravy) je příjemně dlouhý, za ta léta ježdění docela rozbitý, rychlé úseky na louce a úzké části v lese. 

 

Opět Martin ani Sharon nestartovali a tak jediný čtyřkolkář na startu byl náš nejmladší WIngsák Matyáš. A opět všem ukázal záda a vyhrál. Veliká gratulace. Neměl to lehké, v poli jsou starší závodníci na silnějších čtyřkolkách. 

 

Motorky nám udělaly obrovskou radost. Lukáš máknul a tentokrát to bylo vynikající 5. místo. Po několika letech pod našimi křídly doslova letěl Vojta Sekanina a suvereně vyhrál.  SUPER. Už se těšíme příště, tentokrát je můžete vidět v dalším závodě na "domácí trati" ve Vřesině. Byla by to dvojnásobná radost, kdyby opět zabodovali.

 

Našim autům se tentokrát moc nedařilo a obě musely do depa ještě před cílovým praporem. Vitarka jezdila skvěle, je vidět že ji kluci postavili výborně, stále ještě nemá nové tlumiče a musí drkotat na starých. I tak se honili o první místo. Rozbitá trať nakonec zvítězila, když se po mnoha kopancích utrhl motor ze silembloků a prorazila se vana o diferák. To byl předčasný konec, ale i tak to stačilo na 3 místo.

 

Za volantem Broučka startoval nováček v našem týmu, Martin Janíček. Trochu smůly a asi i nějaká začátečnická nejistota, no trefil strom, zkroucená náprava, pomačkaná vana a konec po půl hodině :-( Nic fatálního, ale na místě to opravit nešlo, do příště to dáme dohromady.

 

Pepa Drak, který to v Janovicích organizoval nás nakonec odměnil krásnýma dárkama. Nejkrásnějším autem byla vyhlášena Vitarka a dostali kluci věnec buřtů a pecen chleba. Brouček bral cenu útěchy, basu plzeňské dvanáctky. Díky 

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo SUPER

BROUK - 5. místo  SUPER

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 1. místo - SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - 10. místo

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Janovice 2022