Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Janovice 2023

16.4.2023
OffROAD Maraton Janovice 2023

Bláto, pořádné bláto :-)

 

V Janovicích prší, doma svítí sluníčko. Po několika letech suchých prášivých závodů to byly ty blátivé offroadové závody, jaké jsou vždy zpestření které máme rádi.

 

Motorky, čtyřkolky opět bez naší účasti, tentokrát ani Matyáš nedorazil, takže na startu jen obě auta. Obecně byla účast opět slabá, jeden Amatér, jedno naše auto v kategorii do 2000 ccm, ve velkých čtyři a buginek taky jen pět.

 

Vitarka protože jela sama, mohla závod pojmout jako lepší trénink, nebylo třeba ji tolik trápit, taky se mohli svést všichni spolujezdci. Protože těžké bláto dalo soupeřům hodně zabrat a spoustu aut mělo velké problémy, Vitarka skvělou jízdou nejen zvítězila ve své třídě, ale obsadila celkové vynikající páté místo.

 

Brouček měl opět nový kardan, tentokrát ale s jinýma křížema, složený u profiků, takže jsme byli v očekávání. Nazuli jsme 15 roků staré maxicrossy, aby to tolik neklouzalo a jeli na start. Brouček jel super, jen ty starý maxicrossy byly mizerný. V prvním kole jeden defekt, v půlce další a v posledním kole třetí guma. Ale myslím, že si to kluci užili a dobře si zajezdili. Napínavé to bylo do konce, kdy jsme finišovali a z posledního místa (po defektu v prvním kole) to dotáhli na skvělé druhé místo.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER

BROUK - 2. místo  SUPER

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - nestartoval

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - startoval na jiných závodech

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

Fotogalerie Janovice 2023