Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Jihlava

21.5.2017
OffROAD Maraton Jihlava

Nová trať, krátká, úzká, rozbitá jako všude jinde. Závod plný emocí a nevraživosti velkého týmu vůči malým buginkám. Letos startuje víc buginek mezi auty, jsou mnohem rychlejší a mršťnější, neustále nás předjíždějí. Teď to bylo nepříjemné i mě, protože trať byla hodně klouzavá a užší než jindy a oni nás předjížděli všude.

 

Ráno startovali čtyřkolky, měli jsme mezi nimi opět pouze Lukáše. Tentokrát se mu moc nedařilo - 2x defekt, opětovná nepříjemná bolest nedoléčeného kolena. Start se celkem podařil, po prvním defektu se propadl hluboko, pak se vrátil na 5 místo, další defekt a v cíli až 11. místo.

    

Po dlouhé době se na start postavila Vitarka i Brouček, z čehož jsem měl velikou radost, přijeli se kouknout i kamarádi, kteří nebyli na závodech skoro rok.

Vitarku startoval Miky s Ladou, Miky ač zkušený offroadový jezdec se s Vitarkou teprve učí jezdit a celkem mu to šlo. Snažil se udržet krok se soupeři na rychlejších a modernějších autech, nedělal chyby. Vystřídal ho Saša, spolujezdce mu dělal Mikyho táta Milan, mohutně dotahoval a po defektech a chybách soupeřů na uklouzané trati se probojoval na skvělé 3. místo.   

 

Broučka jsem startoval já s Honzou. Nemůžu říct, že bych tentokrát jel úplně nejrychleji, spíš takovou jízdu na jistotu - neudělat chybu. Chyba (defekt či srážka se stromem nebo soupeřem) tentokrát na krátkém okruhu znamenala výrazný propad. Valtr i WOGO jezdili malinko rychleji, ostatní soupeři pomaleji, všichni ale dělali spoustu chyb a tak jsem už v polovině jízdy vedl. Tomáš se Štěpánem jezdili rychleji a zvyšovali náskok na 1. místě. Asi 30 minut před koncem odešel přední náhon, Tomáš to ale zvládl na rozdíl WOGO, kterému odešel taky, ale spálil spojku a skončil. Ve stejné chvíli naboural strom Valtr, zablokoval trať a po jeho vyproštění to zabalil. Tomáš pak mohl v cíli rozdávat úsměvy a rozhovory do televize.

 

Pavel

Výsledky:
BROUK - 1. místo SUPER !
VITARA - 3. místo SKVĚLÉ !

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 11. místo

 

Fotogalerie Jihlava - Pístovské mokřady 2017