Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Jihlava 2024

18.5.2024

Známá trať v Jihlavě dostála svému jménu "Pískové mokřady". Střídavě pršelo a střídavě svítilo sluníčko a všude bylo mokro a bláto.

V závodě dospělých quadů jsem zástupce opět neměli a tak nás reprezentoval mladej Tomášek v kategorii dětí. Jel pěkně, ale v blátě na té mini čtyřkolce neměl proti silnějším hračkám šanci a skončil na 5. místě.

V závodě motorek dal Vojta tentokrát přednost maratonům před jinýma závodama a udělal nám velkou radost. Jel skvěle, bylo vidět ze to na blátě umí a vyhrál jak svoji třídu, tak absolutně v kategorii Moto - velká gratulace.

Brouček - před startem jsem se rozhodovali, jestli přezout z "letních" na "zimní" kola, rozuměj z AT na kterých jezdíme za sucha nebo při mírném dešti a nebo za maxicrossy, které používáme jen při velkém bahně. Přehlasovali mě, že prý to bude brzy vysychat a tudíž stačí letní gumy. Po staru se opět rozpršelo, tak mi těch 2,5 tuny bruslilo ze strany na stranu, 3x jsem dostal hodiny, asi 10x jsem nezatočil do zatáčky a musel jsem couvat, 2x skončil mimo trať, shodil 2 břízy a zametl jeden keř. Takže soupeři mi během hodiny ujeli asi o 2 kola. Po mě měl startovat Dalibor, nováček za volantem, což jsem zatrhnul a tak to zkusil druhý nováček Jaromír, který už 2 závody jel, ale i on na hladkých gumách moc nesvedl, takže sednul za volat zkušený Luky a i díky tomu, že trať skutečně oschla, byl schopen soupeře dohánět. Osudný pro nás ale byl defekt na opačné straně trati a protože se tam nedalo nijak než pěšky dostat, tak než jsme tam dokutáleli 50kg rezervu, tak jsme ztratili půl hodiny a to nás posunulo až na 4 místo.

Vitarka - jako trénink na Rally Albania jel Miky a Kanec celých 5 hodin v kuse. Jeli výborně, trať plná úzkých zatáček Vitarce seděla a vypadalo to na další jasné vítězství. Po 3 hodinách ale praskla vodní hadice a opět se muselo pěšky na trať. Tentokrát ztráta 20 minut znamenala "jen" druhé místo, protože posádka Peggy týmu jela také skvěle a bez závad. Přerušili nám sérií vítězství, takže "pouze" 11 vítězství v řadě, to další snad až příště.