Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Jihlava 2023

20.5.2023
OffROAD Maraton Jihlava 2023

Známé prostředí, známá trať.

 

V Jihlavě kluci pravidelně blbnou na srazech Land Roverů a tak můžou říct, že to tam znají a závodí na domácí trati. Normálně dost bahnitá trať, letos se ale dost prášilo, dost místa na předjíždění a tak panovala spokojenost. 

 

V motorkách jsme měli opět komu fandit, na startu stál Vojta v plné síle a my jsme si to užili. Měl opět pomalejší start, ale s kilometry zrychloval a v půlce už byl první a udržel si to až do cíle. Je vidět, že je letos v perfektní formě, dokazuje to i na dalších závodech. 

 

V malých čtyřkolkách startoval opět Maty, tentokrát to vypadalo na krásný závod, ale opět technické problémy. Startoval zezadu, a musel v prachu riskovat, aby se posunul dopředu. Když byl po pár kolech už druhý, vypadalo to na krásný souboj o první místo, ale měl defekt a až do konce jel s prázdnou gumou. Tak místo boje o prvenství to byl nakonec tvrdý boj o udržení druhého místa. Gratulace.

 

V autech jsme si to taky užívali. Vitarka závodila se starou Vitarkou (mimo jiné). Poprvé se na startu objevila naše stará Vitarka, jeli s ní mladí kluci Šroťáci, ti větší Šroťáci jezdili s Patrolem před deseti lety. Naši jezdili v pohodě, náskok několika kol. Pak se to trochu zdramatizovalo, když nám na Vitarce praskla poloosa. Poruchu měla i stará Vitarka a tak našim soupeřem zůstala Jimina. Bylo to napínavé až do konce, ale šťastný konec a 1. místo. 

 

Brouček také odstartoval pomaleji, Miky ale bojoval a honil se na druhém a třetím místě. Najednou se začalo kouřit, dojeli do depa a zjistili jsme, že se rozpojila hadice chlazení (ale dole) a protože se nerozsvítila kontrolka, motor byl tak přehřátý, že posléze začal hořet kabel ke startéru, pak palivové hadice, hadice olejového chlazení a další. To byl konec. Nevíme jestli motor přežil, ale bude to velká a dlouhá oprava.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER

BROUK - 4. místo 

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 2. místo

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 1. místo SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

Fotogalerie Jihlava 2023