Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Karviná 2023

17.9.2023
OffROAD Maraton Karviná 2023

Nová trať v kalendáři, ale moc pěkná, nahoru a dolů. Areál o který se stará náš kamarád WINGSák Martin Kuchař. Ještě nedávno s námi jezdil na čtyřkolce, teď nemá čas i proto, že se snaží staronový areál mezi Orlovou a Karvinou vylepšit a pořádat na něm několik různých šampionátů. Pro motorky a čtyřkolky to byla moc krásná trať, pro auta byla dost úzká, nebylo moc míst na předjíždění.

 

V motorkách jsme měli na startu opět Vojtu a jel skvěle. Od startu byl ve vedoucí skupince, pak se probojoval na špici a do cíl už ho nikdo nepředjel. Skvělé. Ani si nestihl vyzvednout pohár pro vítěze a už jel na další závody, které vyhrál taky. Je to borec :-)

 

Dospělé čtyřkolky byly opět bez naší účasti a tak jsme se museli spolehnout na juniora Matyho. Odstartoval dobře, probíjel se na čelo, když ho opět zastavila závada na čtyřkolce. Škoda.

 

Aut bylo méně než obvykle, nikomu se nechce cestovat až na sever Moravy. Všichni favorité ale přijeli. Naše Vitarka je skvěle postavený stroj a tak se dokáže honit i ze silnějšíma. I přes drobné problémy si opět dojela pro vítězství. Brouček už měl konečně ný motor, bručí krásně, vypadá že má o pár koní víc než ten předcházející. Odstartoval Luky, jel výborně, honil se s Batmanem, ale jako už po několikáté nás zradil zadní kardan. Rychle jsme ho vyměnili, ale byla to už ztráta kola. Vystřídal ho v půlce Kanec a jel svou první jízdu s Broukem. No moc si neužil, dvě kola a opět kardan. Když zkoušel jet jen na předek, tak se ustřihnuly přední unašeče a byl konec. I tak to ale stačilo alespoň na 3. místo. 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER

BROUK - 3. místo

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - nedojel

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 1. místo SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

Fotogalerie Karviná 2023