Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Milovice 2024

23.3.2024
OffROAD Maraton Milovice 2024

V loni jsem psal "Závody na mizerné trati s mizernou účastí", letos změna, "Závody na mizerné trati s velkou účastí.

 

Zase nějaké problémy s ekology či dalšími podobnými organizacemi, které se snaží bývalý zničený vojenský prostor "zachraňovat" a omezovat jakékoliv aktivity tady. Bývalý vojenský prostor Milovice, velké a rozlehlé území, přímo vybízí k natáhnutí krásné dlouhé trati, ale opět nezbývá, než jezdit na malém plácku, který už je hodně rozbitý a závodně nepříliš atraktivní.

 

V závodě motorek a čtyřkolek opět žádný WINGSák nenastoupil. Vojta s Danielem byli na mistrovských závodech ve Znojmě a Lukáš zatím jen slibuje. Jinak závody motorek měly rekordní účast, na startu jich bylo asi 250. Čtyřkolky měli taky slušnou účast, 57 strojů, ale taky bez nás.  Úplně bez nás ty čtyřkolky nebyly, v kategorii DĚTI jsme měli nového člena Wingsáků, malého Tomáška, který si odjel svou premiéru na závodech. A jel pěkně, mnozí soupeři jeli na silnějších strojích, nebál se a nakonec byl na bedně, vyjel si krásné 3. místo. Gratulujeme. 

 

Do závodu aut jsme se moc těšili. Vitarka "musí" obhajovat loňské mistrovské výsledky, Brouček už může jen překvapit. Tým Broučka jsem letos rozšířili o kluky z Brna (Jaromír, Filip a Dominik), kteří v zimě výrazně pomohli s přípravou. Rozhodli jsme se proto, že letos budeme asi 2x střídat, abychom se za volantem svezli postupně všichni, jak naše nová parta, tak Dalibor a René, kteří jezdili jen jako spolujezdci.

 

Vitarka neměla na startu žádnou vážnou konkurenci, takže v klidu kroužila a pro zpestření se honila s velkýma autama. Kluci si to užívali a zaslouženě vyhráli. Broučka jsem startoval já s Daliborem, odkroužil jsem si pohodovou hodinku, abych nedal zabrat zádům. Po mě jel svou hodinku Jaromír s Filipem, jel poprvé jako řidič na Maratonech a jel výborně a myslím, že si to moc užil. Se svou výškou byl v sedadle trochu pokrčený, tak musíme do příště sedadlo ještě trochu snížit. Po něm nastoupil Luky s Reném a jeli krásnou stíhací jízdu. Dařilo se jim předjíždět soupeře a protože někteří měli v závěru potíže a my štěstí, bylo z toho nádherné 2. místo.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER

BROUK - 2. místo 

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - nestartoval

TOMÁŠ - QUAD děti - 3. místo

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - startoval na jiných závodech

DANIEL - MOTO E2 - startoval na jiných závodech

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

 

Fotogalerie Milovice 2024