Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton OSTRAVA 2022

21.5.2022
OffROAD Maraton OSTRAVA 2022

Opět po 11 letech v Ostravě na Vřesinské strži :-)

 

WINGS team si opět vzal pod svá křídla organizaci závodu a výrobu medajlí. Bylo třeba vyřídit spoustu povolení, sehnat bagr na úpravu trati, traťáky, ... A vše vyšlo jak mělo. Trať byla sice krátká, jen 2,5km, namotaná nahoru a dolů, samá zatáčka, ale myslí, že se nakonec závodníkům líbila. Bylo to zase úplně něco jiného, než se v současnosti jezdí. 

Od startu čtyřkolek, motorek a dětí až do startu auto to jakš takš foukalo, takže na trati bylo alespoň trochu vidět. Prach letěl až do Poruby a na sociálních sítích se psalo o písku ze Sahary :-) Po startu aut foukat přestalo a závodníci už toho moc neviděli. Prach se držel v kotlině závodiště, vystoupal až na úroveň dálnice. Masakr.

Pro vítěze jsme tradičně nachystali vítězné věnce, pro autaře poháry vyrobené z autopístů. Pro motorky a čtyřkolky skleněné medajle, zavěšené na starých moto řetězech.

 

My jsme na staru čtyřkolek opět neměli zastoupení, mrzí nás, že se Sharon ani Martin nezúčastnili. 

 

Motorky nám přinesly obrovskou radost. Vojta sice pomaleji odstartoval, ale brzy dokazoval, kdo je v současnosti králem a dojel si pohodlně na 1.místě. Byl to příjemné sledovat, jak se posunuje ze zadních pozic nahoru. Lukáš jel asi jeden ze svých nejlepších  závodů. Mezi mistry bojoval a skončil na výborném 4.místě.

 

Auta opět měly technické potíže. Vitarce se opět utrhnul motor a kvůli opravě skončila až 3. Kluci ale jeli pěkně, až budou nové tlumiče, budou bojovat opět o první místa.

Broučka, po minulé kolizi se stromem, jsme opravovali ještě den před závodama, opravovaný přední kardan nevydržel, kluci jezdili jen na zadek a kombinace silného motoru a prudkých výjezdu znamenala zkroucení i zadní nápravy a to byl konec závodu.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo 

BROUK - 4. místo 

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 1. místo - SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - 4. místo - SUPER

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - porucha

 

Fotogalerie Ostrava 2022