Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Šikland 2023

11.11.2023

Šiklův mlýn je už tradiční poslední závod sezóny. Pěkné prostředí, výborná restaurace, velký sál pro vyhlášení výsledků sezóny.

Zelení či ekoteroristé už dokázali zničit spoustu krásných moto/auto areálů, i areály staré padesát a víc let. I tady je problém, tentokrát s lidmi, kteří si za kopcem postavili domečky a teď se diví, že je ruší akce, které se již mnoho let konají v areálu Šiklova mlýnu. Takže mnoho akcí bylo zrušeno nebo potlačeno. Týkalo se to i našeho závodu, který musel být výrazně zkrácen a posunut na opačný kopeček.

Na startu jsme měli po dlouhé době Lukáše K. na motorce. Přijela ho podpořit celá rodinka a on se chtěl vytáhnout a podařilo se. Jel bez tréninku a jel skvěle, vyjel si nádherné 5. místo.

Čtyřkolky, opět jako celou sezónu, jezdil jen Maty, teď potřeboval vyhrát, ale technické problémy ho opět posunuly na 2 místo a tím celkově skončil až na čtvrtém místě.

V autech to bylo napínavé jen ve velkých autech nad 2000ccm. V malých autech bylo již rozhodnuto, protože naše Vitarka vyhrála všech sedm předcházejících závodů. Na startu se ale objevilo i auto dřívějšího mistra Indrucha a ten chtěl porazit Vitarku a ukázat, že on je ten Mistr, i když nejel celou sezónu. Kanec udělal Vitarce novou zadní nápravu a tak nehrozil problém s poloosami. A byl to krásný souboj, kluci za volantem jeli úžasně a nedali mu šanci a vyhráli i 8 z 8 závodů.

Brouček potřeboval vyhrát nebo jen porazit KB, aby to bylo celkové 3. místo. Startoval Luky a jel jak drak, držel 1. místo. Po pár kolech mu ale praskla přední poloosa a jel jen na zadek a když objížděl stojící auto tak zapadl a musel počkat, až ho vytlačíme. I pak pokračoval jen na zadek a předjel další auta, ale zase další nečekaná závada ho zastavila. Povolila se matice na unašeči na převodovce a byl konec. "Jen" 3. místo a tím celkově jen 4. místo.