Facebook

Aktuality

<< Zpět na všechny aktuality

OffROAD Maraton Vřesová

27.10.2017
OffROAD Maraton Vřesová

V minulých letech to byla pěkná, rychlá, široká trať, postavená na bývalé výsypce hnědouhelného dolu. Letos to byla na stejném místě úzká a uklouzaná trať.

 

Lukáš K. byl na dovolené, takže v kategorii Moto nestartoval žádný Wingsák.

 

Ve čtyřkolkách nás opět reprezentoval pouze Lukáš B. Po téměř půl roce měl opět svou čtyřkolku, která čekala na opravu motoru v jednom nejmenovaném servise ve FM. Odstartoval pěkně, musel ale první hodinu zajíždět repasovaný motor a tak mu soupeři ujeli a propadl se na 10. místo. Po dotankování se rozjel, stíhací jízda však stačila pouze na 6. místo.

 

Na startu aut ještě bylo docela slušné počasí a dalo se jezdit hodně rychle. Po hodině začalo poprchávat a trať se stala jedním velkým kluzištěm a hodinu před koncem musel dokonce pořadatel trať zkrátit pro neprůjezdnost a upravit některé místa (posunout kolíky), aby byla jezditelná. I tak jsme schytali penalizace za shození kolíků či vyjetí z tratě, což vzhledem k podmínkám bylo slušně řečeno úsměvné.

 

Vitaru startoval Saša s Mikyho Ladou. Jezdili co to šlo, ale na rychlé trati neměli na rozjeté Jimminy šanci. Po dešti a vystřídání, kdy jezdil Miky a Sašova Lada začali dotahovat, měli lepší obutí a kdyby nebyla zkrácena trať i kvůli Jimminám, mohlo to být lepší než 4. místo.

 

Klukům se tak daleko nechtělo a tak Brouk jel v redukované posádce. Startoval jsem já a jako hosta jsem měl Jirku z Marmelády. Skvěle mi napovídal a hledal díry, takže jsme se mohli od začátku honit s WOGO o prvenství. I my jsme měli motor a převodovku po repasi, nechali jsme v první hodince WOGO poodjet. V první půli jsme měli smůlu my, když auto před námi zatarasilo trať a než se ho podařilo vyprostit, WOGO nás dojelo o kolo. Když začalo pršet, využil jsem lepší pneu a začal WOGO dotahovat. Podobnou smůlu měli i oni, když přijeli k překážce na trati a museli čekat na zprůjezdnění. V tu chvíli jsem srovnali kolo a další kola se párkrát navzájem předjeli. Po vystřídání, kdy já zůstal za volantem a navigoval mě Lukáš, jsme WOGU poodjeli a když kvůli blátu zpomalili, podařilo se nám vyjet si malý náskok. Ten jsme udrželi až do konce a slavili tak další vítězství.

 

Pavel

 

Výsledky:

BROUK - 1. místo SUPER!

VITARA - 4. místo

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartova

 

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - 6. místo

 

 

Fotogalerie Vřesová 2017