Facebook

Aktuality

Stránky: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9

VRAKFEST Branky 2022

14.5.2022
VRAKFEST Branky 2022

Uplynulý víkend jsme se zúčastnili VrakFestu v Brankách na Moravě. Účast závodních strojů byla obrovská (cca 130 aut) a tak nebylo jednoduché udělat solidní výsledek, všeci se rvali o každý kousek metru trati až to kolikrát pěkné nebylo. Pro diváky možná pastva pro oči, no pro pány a dámy co seděli mezi volantem a sedačkou byly chvíle, kdy si říkali "co tady dělám???"

Konkurence nám silně prověřila naše stroje, ale to netušili jaké máme mechaniky. No tentokrát se nedařilo.

 

Auta opravíme, plechy vyklepeme, bebina zahojíme a na dalších závodech se určitě předvedeme v tom nejlepším světle.

 

#146# Miško Bělík jel s krásnou Lagunou která ovšem nevyjela ani z depa a měla fatální poruchu ve formě utrženého držáku motoru a následné vypadnutí PP poloosy, Miško to nevzdal, kurtny motor zafixovaly a auto bylo ready na další rozjizďku, no aby to neměl tak jednoduchý, tak zjistil že je schopen jízdy pouze na spátečku. No co? Kdyz Shlesser mohl odjet skoro celou etapu na Dakaru na zpátečku, proč by Miško nemohl jet taky?Sice dal jen jedno kolo, ale skok byl neskutečný.

#300# Roman Tukabel Novobilský. Ten měl pro změnu perfektně nachystaný auto, ale chyběl trénink a tak jízda byla přesná, ale opatrná, ve druhé rozjížďce dokonce jedno kolo suverénně vedl no dravci ho v jedne zatáčce dojeli a semleli ho tak, že prorazili gumu, zohli tlumič a praděpodobně ohli těhlici.

#121# Tomino Křupala. Fáčko krásný dvojitým Webrem opatřený,perfektně nachystaný auto no aby to nebylo tak jednoduchý tak při nastartování v depu se z auta stal kropící vůz, oprava nereálná bo prasklá vodní pumpa, asi by to ani moc nevadilo kdyby řemen neroztřikoval vodu směrem ke karburátoru, takže jsme museli udělat provizorní řešení. Sem tam si karbec asi šlukl vody a výkon nebyl rovnoměrný. Tomino je startovní spáč a tak to musel dohánět na trati a že jim dával čočku.Tenhle kluk nám toho ještě hodně ukáže.

#707# Ondra Křupala. Černý Peugeot 106.Ondra to pojal na pohodu, ten se za výsledkem nehnal, prostě si to užít. Akorát jeho zábava trvala okolo 5 vteřin. Konkurence ho semlela takovým způsobem, že mu urvali pravé zadní kolo i s bubnem a do toho ještě Ondru natlačili do pneumatik a tak mu značně potunili i předek auta. Mysleli jsme si že je to konec pro Ondru, no druhý mechanik se jal práce a auto rozchodil a tak si mohl pilot užít i druhou rozjížďku.

 No a co já? Já jsem tuhle partu dal dohromady a s pomocí WINGS teamu, pivovaru Chorz a svítíček od Petofího jsme tomu společnýma silama daly tvar téměř profesionálního depa. Co bylo potřeba to bylo po ruce. Jsem na kluky pyšnej, jak za výkon na trati tak hlavně v depu. Příští závod usednu do svého auta i Já a dám všem pořádnou čočku.

  

Děkujeme za podporu Wings Team, pivovar Chorz a firmě Danlux.

 

Ondra Ptáček 

 

Fotogalerie Branky 2022

OffROAD Maraton Janovice 2022

23.4.2022
OffROAD Maraton Janovice 2022

Sezóna se rozjela, druhým závodem jsme chtěli pokračovat v úspěších. No vyšlo to jen tak napůl.

 

Již tradiční vojenský prostor v Janovicích (opět trať 600 km od Ostravy) je příjemně dlouhý, za ta léta ježdění docela rozbitý, rychlé úseky na louce a úzké části v lese. 

 

Opět Martin ani Sharon nestartovali a tak jediný čtyřkolkář na startu byl náš nejmladší WIngsák Matyáš. A opět všem ukázal záda a vyhrál. Veliká gratulace. Neměl to lehké, v poli jsou starší závodníci na silnějších čtyřkolkách. 

 

Motorky nám udělaly obrovskou radost. Lukáš máknul a tentokrát to bylo vynikající 5. místo. Po několika letech pod našimi křídly doslova letěl Vojta Sekanina a suvereně vyhrál.  SUPER. Už se těšíme příště, tentokrát je můžete vidět v dalším závodě na "domácí trati" ve Vřesině. Byla by to dvojnásobná radost, kdyby opět zabodovali.

 

Našim autům se tentokrát moc nedařilo a obě musely do depa ještě před cílovým praporem. Vitarka jezdila skvěle, je vidět že ji kluci postavili výborně, stále ještě nemá nové tlumiče a musí drkotat na starých. I tak se honili o první místo. Rozbitá trať nakonec zvítězila, když se po mnoha kopancích utrhl motor ze silembloků a prorazila se vana o diferák. To byl předčasný konec, ale i tak to stačilo na 3 místo.

 

Za volantem Broučka startoval nováček v našem týmu, Martin Janíček. Trochu smůly a asi i nějaká začátečnická nejistota, no trefil strom, zkroucená náprava, pomačkaná vana a konec po půl hodině :-( Nic fatálního, ale na místě to opravit nešlo, do příště to dáme dohromady.

 

Pepa Drak, který to v Janovicích organizoval nás nakonec odměnil krásnýma dárkama. Nejkrásnějším autem byla vyhlášena Vitarka a dostali kluci věnec buřtů a pecen chleba. Brouček bral cenu útěchy, basu plzeňské dvanáctky. Díky 

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo SUPER

BROUK - 5. místo  SUPER

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 1. místo - SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - 10. místo

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Janovice 2022

OffROAD Maraton Milovice 2022

25.3.2022
OffROAD Maraton Milovice 2022

První závod sezóny, Brouček po dvou letech, nová Viratka 2022.

 

Milovice už jsou za léta, kdy tam jezdíme docela hodně rozbité, takže většina závodníků je moc nemá rádo, je to ale docela dlouhá trať, tak je zajímavá. Ač se jel závod v březnu, tak místo sněhu a bláta se opět prášilo.

 

Martin ani Sharon nestartovali a tak jediný čtyřkolkář na startu byl náš nejmladší WIngsák Matyáš. A vedl si velice dobře, vyhrál svou kategorii a udělal nám velkou radost.

 

Motorku opět vytáhl z kopřiv Lukáš a bylo z toho krásné 10. místo. Když potrénuje, může být lepší :-)

 

Brouček vyjel opět po dvou letech, kdy jsme měnili motor a dělali další drobné úpravy. Hned v prvních kolech  začal chrastit přední náhon, Miky zajel do depa a my ho hned vyhnali zpět, ať jede dokud to jede. Mezitím nám hodně poodjel DEF Racing s Batmanem a předjel nás i Defender Jase. Luky po vystřídání pěknou jízdou Jaseho předjel a bylo z toho nádherné 2 místo. 

 

Nová Vitarka si musí vychytat "dětské" nemoci. Hned na začátku se opět poškodil diferák (stejně jako při testování v Ostravě) a pak se vythnul tlumič. Oprava na trati, po kole opět stejná závada, následně větší oprava a preventivní oprava i na druhé straně. Pak už to bylo pouze kroužení po trati, spíš testování než závody. Velké gratulace celému týmu.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 2. místo SUPER

BROUK - 2. místo  SUPER

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - 10. místo

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Milovice 2022

Vitara 2022

1.3.2022
Vitara 2022

Máme krásnou novou Vitarku.

 

Trvalo to téměř 2 roky, byly to (prodloužené) víkendové brigády, kdy se sešli wingsáci z Prahy, Ostravy, FM, Dobré, ... a makali od rána do večera, v noci byly mejdany. V zimě v létě se spalo na autoservice ve Frýdlantě.

 

Fotogalerie Vitara 2022

New logo WINGS team 2022

2.2.2022
New logo WINGS team 2022

Máme nové logo.

 

Po skoro 20 letech jsme se rozhodli trochu modernizovat a dlouhých debatách vzniklo a bylo odsouhlaseno logo.

Doufám, že se bude líbit a budou s ním pokračovat naše úspěchy!

SEZÓNA OFFROAD MARATON 2021

1.2.2022

SEZÓNA 2019 OFFROADMARATON - ovlivněná Covidem 19, ale krásná, úspěšná!

 

Výsledky 2021:

BROUK - nestartoval

VITARA - 2. místo MČR - SUPER! - Saša, Lada S., Miky, Lada P., Jirka, Petr, Tomáš, Robert, Luky, Vlastík - skvělá sezóna, 3x 1.místo, 3x 3.místo 

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO mistr E2 - 18. místo (jel pouze jeden závod, dojel na 6. místě)

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MARTIN - QUAD mistr SP - 8. místo

SHARON - QUAD pohár SP - 1. místo MR mezi děvčaty, celkově 10. místo

 

MATYÁŠ  - QUAD děti - 4. místo, QUAD mladší junioři  - 8. místo  (nestartoval ve všech závodech)

 

 

OffROAD Maraton Šiklův Mlýn 2021

29.1.2022
OffROAD Maraton Šiklův Mlýn 2021

Poslední závod sezóny, úspěšné sezóny pro Vitarku. Ale v posledním závodě se Vitarce opět lepila smůla na paty. Rozdíl mezi ní a druhým Indruchem byl pouze 1 bod, takže o celkovém pořadí v šampionátu se rozhodovalo v tomto závodě. Vitarce se opět vysypal zadní diferenciál a protože trať je výrazně kopcovitá bylo rozhodnuto. Třetí místo znamenalo "jen" celkové druhé místo. Velké gratulace celému týmu.

 

Martin ani Sharon nestartovali a tak jediný čtyřkolkář na startu byl náš nejmladší WIngsák Matyáš. I om měl drobné technické problémy a tak dojel na krásném druhém místě.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo SUPER

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

QUAD Mistr SP - nestartoval

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD Děti - 2 místo - SUPER

 

Fotogalerie Šiklův Mlýn 2021

OffROAD Maraton Ředhošť 2021

29.1.2022
OffROAD Maraton Ředhošť 2021

Sezóna pokračuje dál a další závod byl v Podbořanech, trať kde se jezdilo několik let, než nás tam rozehnala Vojenská Policie a na dlouhých 6 let se zde nejezdilo.

 

Krásná trať, Vitarka si ji ale moc neužila, porucha diferenciálu, následná oprava a "jen" 3. místo. 

 

Skvěle jeli i všichni naši čtyřkolkáři, Martin dojel pátý a Sharon ve stejné kategorií desátá a mezi ženami druhá! Matyáš Kroupa mezi dětmi zvítězil.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - 10. místo, 2.místo kat. ŽENY 

MARTIN - QUAD Mistr SP - 5. místo

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MATYÁŠ K. - QUAD Děti - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Ředhošť 2021

OffROAD Maraton Vroutek u Podbořan 2021

23.10.2021
OffROAD Maraton Vroutek u Podbořan 2021

Zlatý hattrick Vitarky!

Vitarce se podařilo vybojovat zlatou i ve Vroutku na Podbořansku! A to i přesto, že více než půl závodu jela kvůli prasklé poloose pouze na "zadek" a v posledním kole se jí ulomilo kolo. Nakonec se ale tým opět postavil na nejvyšší stupeň vítězů.

O pár hodin dříve na stejném místě stála i Sharon Gruberová, která se opět dostala na místo první dámy čtyřkolek.

V dětské kategorii vybojoval stříbro náš Matyáš Kroupa.

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER!

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - 1. místo kat. ŽENY - SUPER

MARTIN - QUAD Mistr SP - 6. místo

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MATYÁŠ K. - QUAD Děti - 2 místo - SUPER 

 

Fotogalerie Podbořany 2021

 

OffROAD Maraton Hodonín 2021

22.10.2021
OffROAD Maraton Hodonín 2021

Vítězná šňůra pokračuje!

OffROAD Maraton na písečné trati u Hodonína naší Vitarce svědčila.

Auta výjimečně jela jako první, protože měkkou písečnou trať by motorky a čtyřkolky asi tak zhuntovaly, že by mnohá auta měla problém. Takže brzy vstávat a hurá na start. Startoval Kanec a opět se mu start vydařil, postupně ujížděl soupeřům a na měkké trati začal předjíždět i soupeře ve vyšší kategorii. V půlce ho vystřídal Jirka  a pokračoval v báječné jízdě, takže po projetí cílem mohl s velkým úsměvem dávat rozhovor do televize coby nejrychlejší auto ve své kategorii. Gratulujeme. Vitarka nakonec skončila celkově na 4 místě, hned za malýma nepřekonatelnýma buginami.

Ve čtyřkolkách v kategorií Dětí a Juniorů stál letos poprvé na startu i Matyáš Kroupa a dařilo se mu náramně. Ve své kategorii dětí vyhrál. V kategorii Juniorů měl ale technické problémy se čtyřkolkou, takže pouze 4. místo. 

Na startu dospělých čtyřkolek jsme měli dvě želízka v ohni. Skvěle se dařilo Sharon Gruberová, která po problémech s řazením skončila druhá mezi ženami a devátá ve své kategorii Mistr QUAD SP. O tři příčky výše se umístil Martin Kuchař.

Skvěle jel po dlouhé pauze na maratonech i náš motorkář Lukáš Kočajnar, který vyjezdil šesté místo v kategorii Mistr Moto E2.

Gratulujeme všem zúčastněným, super práce a za měsíc se těšíme do Podbořan!

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER!

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - 6. místo

 

SHARON - QUAD Mistr SP - 2. místo kat. ŽENY - SUPER

MARTIN - QUAD Mistr SP - 6. místo

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

 MATYÁŠ K. - QUAD Děti - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Hodonín 2021

 

Stránky: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9