Facebook

Aktuality

Stránky: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12

Sezóna OffROAD MAraton 2017

16.11.2017

Krásná, těžká, ale úspěšná sezóna!

 

Výsledky 2017:

 

BROUK - 1. místo SUPER! - Tomáš, Pavel, Luky, Luďa, Jirka, Honza, Štěpán

       Šiklův Mlýn - nestartovali

       Janovice - 1. místo

       Jihlava - 1. místo

       Dobřany - 2. místo

       Milovice - 3. místo

       Drnovice - 4. místo

       Vřesová - 1. místo

       Ředhošť - 2. místo

 

VITARA - 3. místo SUPER!  - Saša, Lada S., Miky, Lada P., Petr 

       Šiklův Mlýn - 4. místo

       Janovice - nestartovali

       Jihlava - 3. místo

       Dobřany - 5. místo

       Milovice - 3. místo

       Drnovice - 2. místo

       Vřesová - 4. místo

       Ředhošť - 4. místo

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - 14. místo

       Šiklův Mlýn - nestartoval

       Janovice - nestartoval

       Jihlava - nestartoval

       Dobřany - 42. místo

       Milovice - nestartoval

       Drnovice - 2. místo - SUPER!

       Vřesová - nestartoval

       Ředhošť - 14. místo

 

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - 10. místo

       Šiklův Mlýn - 5. místo

       Janovice - 4. místo

       Jihlava - 11. místo

       Dobřany - 18. místo

       Milovice - nestartoval

       Milovice - 1. místo - náhradní stroj - QUAD Pohár do 500 - SUPER

       Drnovice - nestartoval

       Vřesová - 6.. místo

       Ředhošť - 14. místo

Fotogalerie Vyhlášení 2017

 

OffROAD Maraton Ředhošť

15.11.2017
OffROAD Maraton Ředhošť

Krásná a oblíbená trať plná sjezdů a výjezdů.

 

Jako první Wingsák startoval motorkář Lukáš Koč. Většina z nás po páteční grilovačce ještě spala, i já slyšel o závodě pouze z vyprávění. Ráno bylo chladněji, bláto tuhší, ale Lukáš jel výborně. Už v zaváděčce měli motorkáři problémy, Lukáš problematický úsek zvládl. V závodě měl větší konkurenci než minule, bojoval a obsadil pěkné 7. místo.  

 

Čtyřkolky letos jezdí pravidelně pouze Luky B. Na startu už koukalo sluníčko a bláto bylo měkčí a mazlavější. Svůj starý stroj prohání mezi silnou konkurencí a nedostatky dohání fyzičkou a odvahou. Na začátku se drží na špici, pak mu soupeři ujedou a ve druhé půli závodu je dohání. Teď to dotáhl "jen" na 8. místo.

 

Závod aut měl pro nás větší kouzlo, obě auta bojovaly o krásné celkové umístění. Vitarku startoval Saša s dcerou  Ladou. Měli "jednoduchý úkol" - porazit Jimmy 102 a skončit do 4. místa. Tím by vybojovali trošku nečekané ale zasloužené 3. místo v celkovém hodnocení. Od začátku se spolu honili a když donutili 201 k šílenému tempu, tak soupeř rozbil auto a už museli "pouze" udržet pořadí, aby měli dost bodů. Postupně se probojovali na 2. místo. Sašu střídal Miky se svou Ladou a pokračovali v tažení na stupně vítězů. Smůlu měli půl hodiny před koncem, když zlobila elektrika. Vyměnili alternátor, odjeli pár kol, ale dál to nešlo. Škoda, jen 4. místo, zasloužili si bednu. I tento výsledek ale stačil na super 3. místo v celkovém hodnocení 2017. Velká gratulace.

 

Brouček to měl trochu jednodušší. Stačilo mu porazit Wogo nebo získat alespoň 2 body a tím si pojistit celkové vítězství. Proto se jelo na jistotu a domluvili jsme si, že si to užijeme a postupně se vystřídáme. Startoval Tomáš s Honzou, od začátku se honil Wogo, KB a Jase byli ve výjezdech rychlejší než náš nový motor. Tomáš a Wogo si nic nedarovali, párkrát se potrkali a na záznamu v televizi to bylo pěkně vidět. Wogo mělo technické problémy a tak jsme mohli šetřit Broučka. Po hodině střídal Štěpán a pokračovali s Honzou v rychlé jízdě. Další hodinu jezdil Luky B. s Lukášem Koč. a protože i Jase mělo problémy, tak si už jen udržovali krásné 2. místo. Poslední hodinu jsem si odřídil já a vzal si do kabiny Dana, tatínka Lukyho, aby si vyzkoušel, jaké to drncání. Krásně jsem si to užil a dojezd do cíle na 2. místě bylo krásné završení úspěšné sezóny a potvrzení Mistra v královské kubatuře nad 2000 ccm - SUPER.       

 

Pavel

 

Výsledky:

BROUK - 2. místo SUPER!

VITARA - 4. místo

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - 7. místo

 

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - 8. místo

 

 

Fotogalerie Ředhošť 2017

 

OffROAD Maraton Vřesová

27.10.2017
OffROAD Maraton Vřesová

V minulých letech to byla pěkná, rychlá, široká trať, postavená na bývalé výsypce hnědouhelného dolu. Letos to byla na stejném místě úzká a uklouzaná trať.

 

Lukáš K. byl na dovolené, takže v kategorii Moto nestartoval žádný Wingsák.

 

Ve čtyřkolkách nás opět reprezentoval pouze Lukáš B. Po téměř půl roce měl opět svou čtyřkolku, která čekala na opravu motoru v jednom nejmenovaném servise ve FM. Odstartoval pěkně, musel ale první hodinu zajíždět repasovaný motor a tak mu soupeři ujeli a propadl se na 10. místo. Po dotankování se rozjel, stíhací jízda však stačila pouze na 6. místo.

 

Na startu aut ještě bylo docela slušné počasí a dalo se jezdit hodně rychle. Po hodině začalo poprchávat a trať se stala jedním velkým kluzištěm a hodinu před koncem musel dokonce pořadatel trať zkrátit pro neprůjezdnost a upravit některé místa (posunout kolíky), aby byla jezditelná. I tak jsme schytali penalizace za shození kolíků či vyjetí z tratě, což vzhledem k podmínkám bylo slušně řečeno úsměvné.

 

Vitaru startoval Saša s Mikyho Ladou. Jezdili co to šlo, ale na rychlé trati neměli na rozjeté Jimminy šanci. Po dešti a vystřídání, kdy jezdil Miky a Sašova Lada začali dotahovat, měli lepší obutí a kdyby nebyla zkrácena trať i kvůli Jimminám, mohlo to být lepší než 4. místo.

 

Klukům se tak daleko nechtělo a tak Brouk jel v redukované posádce. Startoval jsem já a jako hosta jsem měl Jirku z Marmelády. Skvěle mi napovídal a hledal díry, takže jsme se mohli od začátku honit s WOGO o prvenství. I my jsme měli motor a převodovku po repasi, nechali jsme v první hodince WOGO poodjet. V první půli jsme měli smůlu my, když auto před námi zatarasilo trať a než se ho podařilo vyprostit, WOGO nás dojelo o kolo. Když začalo pršet, využil jsem lepší pneu a začal WOGO dotahovat. Podobnou smůlu měli i oni, když přijeli k překážce na trati a museli čekat na zprůjezdnění. V tu chvíli jsem srovnali kolo a další kola se párkrát navzájem předjeli. Po vystřídání, kdy já zůstal za volantem a navigoval mě Lukáš, jsme WOGU poodjeli a když kvůli blátu zpomalili, podařilo se nám vyjet si malý náskok. Ten jsme udrželi až do konce a slavili tak další vítězství.

 

Pavel

 

Výsledky:

BROUK - 1. místo SUPER!

VITARA - 4. místo

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartova

 

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - 6. místo

 

 

Fotogalerie Vřesová 2017

 

OffROAD Maraton Drnovice

23.9.2017
OffROAD Maraton Drnovice

OffROAD Maraton Drnovice

Drnovická trať je písek, jíl a bláto. Letos spíš jen to bláto. Stroje dostávaly letos hodně zabrat, motorky i čtyřkolky to ještě daly, ale z aut dojelo do cíle jen 5 aut z 20. Ale popořádku.

 

Ráno startoval Lukáš Kočajnar a opět dokázal, že umí jezdit skvěle. Blátivou trať zvládal, stejně jako umí zvládat písek (nejen v Drnovicích ale i ten v Africe). Z jeho jízdy fotky nemám, protože tak brzy jsme my ostatní po večerním mecheche nebyli schopní vstávat. Ale jeho příjezd do cíle na fantastickém 2. místě jsme už stihli.

 

Před polednem startovali čtyřkolky a opět jel pouze Lukáš Bumbala a opět na vypůjčeném stroji od Honzy. Tentokrát byly ale pro slabý Access podmínky likvidační. Těžké bláto Luky zvládá, ale čtyřkolka to nedala - nejprve se přehřívala a po necelých dvou hodinách už motor zhasl a už nešel nastartovat. Škoda, mohla to být další bedna.

 

Auta pro svou váhu a stále více rozbitou trať dostávaly zabrat víc než motorky a čtyřkolky a do cíle jich dojelo jen pár. Už na startu měla spousta aut problém se v blátě rozjet, po hodině se v písku vyjeli tak hluboké koleje, že se musela trať zkrátit a vynechat prudký výjezd z pískovny, protože už nebyla průjezdná. Většina aut vařila, odpadly na polámané poloosy a buginky na spálené variátory. 

 

Vitarku odstartoval Martin, navigovala ho Lukášova Magda a šlo jim to. Vitarce trať seděla, jen ji v tom bahně chyběl výkon a tak ji bylo třeba držet v otáčkách a trápit ve výjezdech na 1-2. Miky ale jezdit umí a tak předával Sašovi s Milanem na druhém místě. A Saša dál výbornou jízdou udržoval druhé  místo a spolu s nepřekonatelnými Luňáky ujížděli všem soupeřům. Před koncem na Vitarce praskla hadice serva  a vyteklý olej se vznítil na rozžhaveném motoru a výfuku. Kluci museli hasit, seškvařilo se lanko plynu a shořely nějaké el. dráty a tak museli skončit. Velký náskok jim stačil, aby udrželi nádherné 2. místo.

 

Broučkovi má takové blátivé podmínky vyhovují a já doufal, že v Drnovicích své kvality opět ukáže. Technické potíže ale zastavily Broučka v polovině. Startoval Tomáš s hostem Michalem. I když na startu se z bláta rozjížděli pomalu, byli na konci startovní rovinky první z aut (pouze lehké buginy poodjely). Už v druhém kole odešel homokineťák a Tomáš musel jet jen na zadek. I tak svou výbornou jízdou pohodlně jezdil na prvním místě. Musel ale trápit Broučka víc, aby to těžké bláto na zadek dal a už z minula načatý motor znova vyvařil. Po dvou hodinách se z motoru zakouřilo a byl konec definitivně. Škoda. 

   

Pavel

 

Výsledky:

BROUK - 4. místo

VITARA - 2. místo SUPER!

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - 2. místo SUPER!

 

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval ve své kategorii

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár do 500 ccm - 5. místo SUPER!

 

 

Fotogalerie Drnovice 2017

OffROAD Maraton Milovice

26.8.2017
OffROAD Maraton Milovice

Nikdy jsem trať v Milovicích neměl moc rád, i když jsme na ni dosáhli pěkných výsledků. Saša ji naopak má rád a Vitarce vyhovuje. Letos se mi ale líbila, byla nově natažená, žádné příčné přejezdy, extrémní bláto, dlouhé rolety, ...

 

Desetihodinovka je druhý nejdelší závod a ve spojení s letošními extrémními horky byla velice náročná. Vitarka měla opět hosty z Cestoffky, Brouček musel skládat posádku, protože se některým klukům moc nechtělo a někteří nemohli.

 

Vitarka vystartovala skvěle, po půl hodince musela ale do depa, pak ještě několikrát. Když se vychytaly drobné závady, jezdili kluci jak draci a honili i velké auta. Škoda ztráty na začátku, mohli být výš, ale i 3. místo bylo pěkné. Určitě si krásně zajezdili a na dalších závodech se posunou výš.

 

I Broučka postihly závady, ještě před startem odešla jedna sahara a ta se po zaváděčce musela vyměnit. Broučka v premiéře za volantem startoval Lukáš Bumbala a já mu dělal brzu. Jel skvěle, zbrzdila ho opět nefunkční sahara, i tak předával auto na prvním místě. Tomáš s Danem (kamarád z Afriky) pokračovali ve skvělé jízdě, když ale střelil chladič oleje, opět se opravovalo. Nešlo už jet ale tak rychle. Další řídič, se kterým jsem usedl do auta byl host Vlastík Korec. Jeli jsme jen hodinku, ale užili jsme si to. Pak jsem jezdil chvíli já, ale nechladili jsme a musel jsem odstoupit. I tak jsme udrželi 3. místo.  

 

V neděli se jeli čtyřkolky a motorky. Na startu byl opět jen Lukáš B. Jeho stroj je pořád ještě v servise a tak opět sedlal starou Honzovu 250-ku. Unaven z řádění za volantem Broučka bojoval skvěle, v druhém kole musel do depa promazat staré lanko plynu, ztratil kolo a pak honil své soupeře. A honil je a předjel všechny a užil si další premiéru - vítězství na čtyřkolce - SUPER!.    

 

Pavel

Výsledky:
BROUK - 3. místo
VITARA - 3. místo

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartoval


ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - nestartoval ve své kategorii

LUKÁŠ - QUAD Pohár do 500 ccm - 1. místo SUPER!

 

Fotogalerie Milovice 2017

24hours OffROAD Maraton Dobřany

17.6.2017
24hours OffROAD Maraton Dobřany

Krásný závod, rozbitá trať, krásný výsledek. 24-hodinovku mám rád a myslím že i lidi z týmu a také ostatní závodníci.

 

Ráno startovali motorky, na startu stál Lukáš Kočajnar. Svou úspěšnou africkou motorku prodal (nehodila se na české maratony) a pořídil si novou KTMu. Smůla se mu ale lepila na paty, špatný plášť kola, pak další defekt a tak jen 42. místo.

 

Pak nastoupily čtyřkolky, kde nás tradičně reprezentuje druhý Luky, Lukáš Bumbala. Ani on dnes výsledek neudělal, protože mu nestihli opravit stroj a tak jel na staré Honzové mašině, která je o kategorii níž. A když se ještě zdržel při problému s řetězem, bylo z toho 18. místo.

 

V poledne startovaly auta. Letos to je už 20. ročník Dobřanské 24-hodinovky, "nejtěžšího závodu ve střední Evropě". Poslední ročníky propršely, i letos slibovali meteorologové dešťové přeháňky. Pršelo na celým územím, za Plzí jak když utne. Za víkend ani kapka. Strašlivě se prášilo, v sobotu trochu foukalo a tak to ještě bylo snesitelné, v neděli už ne a tak to bylo šílené. Všechny kaluže a brody byly vyschlé, a z zregulovaného potoka zbyla jen malá strouha.

 

Saša si do Vitarky pozval posilu z Cestoffky, aby celou 24-hodinovku zvládl a tak byly nachystány 3 posádky: Saša Semenov + Lada Semenovová, Honza Režný + Milan Ondračka, Miky Mikošek + Petr Polanecký. My jsme do Brouka taky pozvali posilu a tak jsme sestavili posádky: Pavel Režný + Pavlína Režná, Tomáš Lukasík + Štěpán Urbanczyk, Jirka Sedlář + Lukáš Bumbala.   

 

Před 12. hodinou rozhovory, focení, video. Start 12.00 systémem LeMans, sbíhá se z kopečka, rychle nastoupit, zapnout pásy a vyrazit do kopce. Nádherný začátek závodů. Každý rok probíráme taktiku - vyjet opatrně, seznámit se s tratí, udržovat tempo, nerozbít auto, dojet do cíle s minimem oprav a defektů. Každý rok je to ale stejné - vyrazit co nejrychleji, stále přidávat a do cíle ten vrak nějak dotlačit.  

 

Vitarka jela skvěle, všechny posádky byly v pohodě, ale pár drobných závad ji zdrželo. Prasklá zoubek v kulise převodovky - takovou závadu fakt nikdo nemohl čekat, to se ještě nikdy nepokazilo. Rozebrat, zavařit, složit. Petr obvolal vrakoviště a Saša vyrazil na nákupy. Sehnal, dovezl, ale opravená kulisa držela. Když se ještě přidaly defekty, tak Vitarka klesla na 5. místo. Pěkný výsledek, minulé roky se moc nedařilo a tak byli kluci spokojení.

 

Brouček byl taky dobře připravený. Po celý závod žádná závada, ani defekt. Pouze jsme 2x dolili ATFko a celkem 360 l benzínu. KB systém ale jel skvěle, i když měl jeden defekt, ujeli nám o 8 kol. Ostatní auta, které s námi soupeří o celkový titul jsme ale porazili, takže velká spokojenost.

    

Pavel

Výsledky:
BROUK - 2. místo KRÁSNÉ !
VITARA - 5. místo

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - 42. místo


ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 18. místo (náhradní stroj)

Fotogalerie 24 hours Dobřany 2017

OffROAD Maraton Jihlava

21.5.2017
OffROAD Maraton Jihlava

Nová trať, krátká, úzká, rozbitá jako všude jinde. Závod plný emocí a nevraživosti velkého týmu vůči malým buginkám. Letos startuje víc buginek mezi auty, jsou mnohem rychlejší a mršťnější, neustále nás předjíždějí. Teď to bylo nepříjemné i mě, protože trať byla hodně klouzavá a užší než jindy a oni nás předjížděli všude.

 

Ráno startovali čtyřkolky, měli jsme mezi nimi opět pouze Lukáše. Tentokrát se mu moc nedařilo - 2x defekt, opětovná nepříjemná bolest nedoléčeného kolena. Start se celkem podařil, po prvním defektu se propadl hluboko, pak se vrátil na 5 místo, další defekt a v cíli až 11. místo.

    

Po dlouhé době se na start postavila Vitarka i Brouček, z čehož jsem měl velikou radost, přijeli se kouknout i kamarádi, kteří nebyli na závodech skoro rok.

Vitarku startoval Miky s Ladou, Miky ač zkušený offroadový jezdec se s Vitarkou teprve učí jezdit a celkem mu to šlo. Snažil se udržet krok se soupeři na rychlejších a modernějších autech, nedělal chyby. Vystřídal ho Saša, spolujezdce mu dělal Mikyho táta Milan, mohutně dotahoval a po defektech a chybách soupeřů na uklouzané trati se probojoval na skvělé 3. místo.   

 

Broučka jsem startoval já s Honzou. Nemůžu říct, že bych tentokrát jel úplně nejrychleji, spíš takovou jízdu na jistotu - neudělat chybu. Chyba (defekt či srážka se stromem nebo soupeřem) tentokrát na krátkém okruhu znamenala výrazný propad. Valtr i WOGO jezdili malinko rychleji, ostatní soupeři pomaleji, všichni ale dělali spoustu chyb a tak jsem už v polovině jízdy vedl. Tomáš se Štěpánem jezdili rychleji a zvyšovali náskok na 1. místě. Asi 30 minut před koncem odešel přední náhon, Tomáš to ale zvládl na rozdíl WOGO, kterému odešel taky, ale spálil spojku a skončil. Ve stejné chvíli naboural strom Valtr, zablokoval trať a po jeho vyproštění to zabalil. Tomáš pak mohl v cíli rozdávat úsměvy a rozhovory do televize.

 

Pavel

Výsledky:
BROUK - 1. místo SUPER !
VITARA - 3. místo SKVĚLÉ !

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 11. místo

 

Fotogalerie Jihlava - Pístovské mokřady 2017

OffROAD Maraton Janovice

21.4.2017
OffROAD Maraton Janovice

Janovický vojenský areál je sice daleko, přes celou republiku, ale tuto trať máme rádi, takže jsme se tam vydali.

 

Štěpán stále ještě nemá opravenou čtyřkolku, takže na start se postavil opět pouze Lukáš. Ráno mu čtyřkolka protestovala, nechtěla startovat, nedržel volnoběh, nastavení tlumičů nevyhovovalo, ... Na startu jsem ho musel roztlačit, takže po startu byl poslední a musel se probíjet celým startovním polem. Jel výborně, po půlce závodu byl šestý a do cíle dorazil na výborném 4. místě.

 

Vitara nestartovala, protože Sašovi chyběli spolujezdci a další řidič na střídání. Brouka už Luděk nachystal, chyběl pouze nový nátěr, ale technicky byl skvěle nachystaný. Dopoledne dost pršelo, takže trať byla hodně blátivá, takže naše maxicrossy byly obrovskou výhodou. Startoval jsem já, spolujezdce mi dělal Petr Dvořák a výhodu dobrého obutí jsem skvěle využil. Už po 3 kole jsem byl první. Pak jsem se kochal, jel jsem si v klidu první, všichni byli daleko vzadu, auto jelo výborně, no a malá chybička a byl jsem na boku. Vylezli jsme z auta, nachystali kurtu a čekali, kdo se soupeřů nám pomůže na kola. Pomohli nám kluci z Forza teamu (děkuji) a my mohli pokračovat dále. Než jsme byli na kolech, tak všichni soupeři projeli kolem a my je doháněli z posledního místa. V polovině jsem Tomášovi s Lukášem předával už na třetím místě. Skvělou jízdou se Tomáš dotáhl na Jase a KB system a když KB mělo technický problém, předjel oba a do cíle přijel na 1. místě. 

 

Pavel

Výsledky:
BROUK - 1. místo SUPER !
VITARA - nestartovala

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 4. místo

LUKÁŠ Ko. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

VOJTĚCH - MOTO Pohár E2 - nestartoval

 

Fotogalerie Janovice 2017

OffROAD Maraton Šiklův mlýn

25.3.2017
OffROAD Maraton Šiklův mlýn

Úvodní závod se nám moc nepovedl, chybělo štěstí a kupila se smůla.

 

Štěpán nemá opravenou čtyřkolku, takž ena start se postavil pouze Lukáš. Jel skvěle, probíjel se bahnem se zraněným kolenem (úraz z Alp ze snowboardu) a tak jeho 5. místo můžeme považovat za úspěch.

 

Brouk nestartoval, a ač Luděk slíbil, že ho nachystá, tak nebyl hotov a tak zůstal v garáži. Na startu tak byla pouze Vitara. Startoval Miki, střídat ho měl Saša a nesvezl se prakticky nikdo. Už po prvním kole se ozvaly hrozné zvuky, kluci v depu lehli pod auto a po odmontování kardanu rozhodli, že pravděpodobně odešel diferák. Takže jsme to po prvním kole naložili.    

 

Pavel

Výsledky:
BROUK - nestartoval 
VITARA - 4. místo

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 5. místo

LUKÁŠ Ko. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

VOJTĚCH - MOTO Pohár E2 - odstoupil pro zranění z 2. místa

Fotky ze závodu - Fotogalerie

Intercontinental Rally 2017

25.12.2016

 

 ICR2013 - Bylo to těžké, ale krásné.
ICR2014 - Bylo to těžké, ale dopadlo to skvěle.
ICR2015 - Bylo to těžké, ale vyhráli jsme.
ICR2016 - Byl to opět zážitek.

ICR2017 - Byl to boj!

Startovní čísla

Kategorie MOTO:

110 WINGS team ADVENTURE MOTO – Honda 600 - Jaromír Vermiřovský (Adventure)
207 WINGS team MOTO 1 - KTM450 - Lukáš Kočajnar

Kategorie AUTA:

251 WINGS team CAR 1 - Toyota LC70 - Pavel Režný, Pavlína Režná
252 WINGS team CAR 2 - Nissan Patrol - Tomáš Lukasík, Honza Režný
130 WINGS team JIMI - Nissan Patrol - Jirka Sedlář, Hynek Adámek (Adventure)

Servisní vozidla

306 WINGS TEAM SERVICE 1 - Nissan Patrol - Luďa Kubalec - mechanik Patrol, Martin Mikošek – mechanik, Adam Tomík - mechanik RR auto
307 WINGS TEAM SERVICE 2 - MB Sprinter - Radek Šabata - mechanik LC70, Jana Grusová – carering, Zdeněk Kočajnar - mechanik MOTO, Daniel Nauč - mechanik RR auto
308 WINGS TEAM SERVICE 3 - LR Defender 130 - Petr Dvořák, Vladimír Uttendorfský


V týmu WOGO team (číslo 264) jela jako hostující navigátor Lada Semenovová

Dalším posádkám jsme dělali zázemí, doprovod, podporu.

Kategorie MOTO:

203 CZ 1 - KTM450 - Lukáš Černý
210 CZ 2 - KTM450 - Jiří Vepřek
110 WINGS team Adventure - Honda XL 600 Translap - Jaromír Vermiřovský

Kategorie AUTA:

250 WINGS Offroadmaraton - Toyota Hilux- Ondra Nachtigall, Dan Böhm (zajišťujeme doprovod)
256 ENDEAVOUR - Toyota Hilux - Jakub Krofián, Jakub Ruckl (zajišťujeme doprovod)
259 WINGS RR auto - Mitsubishi Pajero - Radim Baculík, Karel Černý (zajišťujeme doprovod)


Sledovat jste nás mohli opět on-line na Google mapě pomocí ONI systemu. 

Přihlášení: ONIsystem - DAKAR - WINGS team
Návod: Návod na obsluhu ONIsystem


Fotky ze závodu - Příprava + závod

Videa - závod


Oficiální web závodů www.intercontinentalrally.com


Nejnovější informace vždy na facebooku
(Není potřeba registrace)
 WINGS Team Offroad  Intercontinental Rally24 hours OffROAD maraton Dobřany 2016

30.6.2016
24 hours OffROAD maraton Dobřany 2016

Letos byla trať v Dobřanech z velké většiny postavená jinak, myslím pěkněji, i když opět chybělo místo na předjíždění. Pár dní před závodem popršelo a trať byla příjemně měkká a auta proto tolik netrpěla. Počasí taky, až na malý deštík, bylo příjemné.

Tentokrát v motorkách nebyl žádný náš zástupce, ve čtyřkolkách jen samotný Lukáš B. Jel výborně a kdyby nedal pár kotoulů, mohl dopadnout lépe. Škoda.

V autech jsme měli na startu pouze Broučka, řidiče Tomáše, Honzu, Radka Luďu a mě, spolujezdce tentokrát zastupovala Lada, Lukáš K., Štěpán, Jirka Sedlář (host) a taky Radek. Pavluš měla pracovní povinnosti, Jana bolavá záda. Ve všech kategoriích byla pouze 3 auta, v našich velkých autech nás bylo devět. Pro mě to byla už (pokud dobře počítám) čtrnáctá 24-hodinovka, 12x Offroadmaraton, 2x Jakušev.

Startovní kopec jsem sbíhal s Ladou, odstartovali jsme jako nejrychlejší velké auto a za buginkou a malým KB. To se brzy utopilo v bahně a tak jsem si sám diktoval tempo. Soupeři byli hodně daleko a tak jsem mohl jet v klidu. No ale asi v půlce okruhu jsem stejně jako v loni udělal na kaluži dětskou chybu a skončil v křoví a polovina startovního pole mě předjela. I když jsem chtěl jet udržovací jízdu, musel jsem zrychlit a po 2. kole už jsem byl druhý a v 7. kole už jsem vedl celé závodní pole. První místo jsme si udrželi i když jsme 2x preventivně měnili polybuše v přední a pak v zadní panhardce, řešili dva defekty a na rozdíl od soupeřů střídali už po 2 hodinách. Když se nám ve 2 hodiny v noci roztrhl kardan, dostal se do čela Valtr. I on se potýkal s drobnými technickými problémy, ale oab jsme měli dostatečná náskok na třetího a další soupeře. Když se nám dopoledne pokazila kardanka řízení, zvýšil Valtr náskok na 3 kola. Čtyři hodiny před koncem střídal Honza s Ladou a protože Valtr kvůli technice zpomalil, bylo rozhodnuto, že dají celé 4 hodiny a nebudeme ztrácet střídáním. Podařilo se jim stáhnout na rozdíl 1 kola a tak se muselo rozhodnout v posledních 20 minutách. Pak se na nás po letech usmálo štěstí (nebo smůla potkala Valtra?) a bezchybně fungující Brouček předjel technickou závadou stojící žlutý Jeep Valtra. Honza mohl s velkou slávou dojet na 1.místě v kategorii Auta nad 2000 ccm a celý tým mohl slavit. SUPER. 

Pavel

Výsledky:
BROUK - 1. místo SUPER 
VITARA - nestartovala
SSANGYONG - nestartoval 

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 14. místo
HONZA - QUAD Pohár do 500ccm - nestartoval

LUKÁŠ Ko. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

Fotky ze závodu - Fotogalerie

Offroad maraton ŠIKLŮV MLÝN 2016

29.5.2016
Offroad maraton ŠIKLŮV MLÝN 2016

Trať v Šikláči nepatří mezi mé oblíbené, i když jsme zde získali několik úspěchů. Letos jsem byl v době závodů v zahraničí na výletě, takže jsem se nezúčastnil. Trať je blízko a tak tady naši kluci jeli rádi.

V kategorii čtyřkolek nás potěšil Lukáš B., který opravil svůj stroj a zajel krásné umístění. Taky Krupiér opravil svůj hybridní stroj a nebýt problémů s čipem, asi by byl ještě výše než "jen" 3.místo. I tak velká gratulace.

Motorku provětral i Vojtěch, vynikající závodník, který ale jezdí jen příležitostně (škoda) a opět zvítězil - super. Lukáš K. ladí svou motorku na Afriku a zajel velice solidně. Erik si netradičně místo čtyřkolky osedlal motorku a prý to byla sranda.

V autech WINGS team reprezentovala pouze Vitarka a Saša s Honzou jeli skvěle. Škoda problémům s převodovkou, odstupovali z prvního místa. 

Pavel

Výsledky:
BROUK - nestartoval 
VITARA - 6. místo
SSANGYONG - nestartoval 

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - nestartoval
LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - 6. místo
HONZA - QUAD Pohár do 500ccm - nestartoval
KRUPIER - QUAD Pohár SP - 3. místo 

VOJTĚCH SEKANINA (host)- MOTO Pohár E1 - 1.místo SUPER 
LUKÁŠ Ko. - MOTO Pohár E2 - 23. místo
ERIK - MOTO Pohár E1 - 19. místo

Fotky ze závodu - Fotogalerie

Offroad MARATON Mohelnice 2016

24.3.2016
Offroad MARATON Mohelnice 2016

 První závod sezóny má vždy zvláštní kouzlo. V Mohelnici jsme naposledy jeli 2013 a tehdy docela úspěšně - Brouk 1.místo, Studenti 2.místo, Adam a Honza na čtyřkolce taky 2.místo.

         Letos na čtyřkolce startoval pouze Štěpán a i když jel pěkně, na soupeře nestačil. 

         Mezi motorkáři jsme měli dva zástupce, Lukáše Bumbalu (má rozbitou čtyřkolku) a jako hosta našeho týmu Vojtu Sekaninu. Lukáš neměl mezi specialisty velkou šanci, ale i tak jel pěkně a skončil uprostřed startovního pole. Vojta ale zajel skvěle a svou kategorii vyhrál. Škoda, že jezdí pouze výjimečně.

         V kategorii aut jsme měli pouze Broučka a Vitarku. A Vitara, kterou řídil Honza a pak Saša, zde viděla cíl poprvé a to na krásném 2.místě. Broučka jsem startoval já s Pavluš, jezdilo se nám krásně, se soupeři jsme si dělali co chtěli a i když se mi uvolnil plynový pedál a byli jsme několikrát v depu, v polovině závodu jsem Tomášovi předával z prvního místa s náskokem kola na soupeře. Po pár kolech se Tomovi zlomila převodka řízení a protože to nechtěl opravovat, bylo to tentokrát jen 3. místo. Škoda. 

Pavel

Výsledky:
BROUK - 3. místo SUPER 
VITARA - 2. místo SUPER

ŠTĚPÁN - QUAD Pohár SP - 9. místo
LUKÁŠ - QUAD Pohár SP - jel na motorce
LUKÁŠ - MOTO Pohár E2 - 49. místo
VOJTA SEKANINA - MOTO Pohár E1 - 1. místo SUPER

Fotky ze závodu - Fotogalerie

Intercontinental Rally 2016

1.1.2016

 

 ICR2013 - Bylo to těžké, ale krásné.
ICR2014 - Bylo to těžké, ale dopadlo to skvěle.
ICR2015 - Bylo to těžké, ale vyhráli jsme.
ICR2016 - Byl to opět zážitek.

Startovní čísla:
250 WINGS Offroadmaraton - Hilux - Ondra, Pavluš
251 WINGS RaceCar 1 - Patrol - Saša, Honza
232 WINGS RaceCar 2 - LC70 - Harry, David (hostující posádka)

314 SERVICE Car - LC80 - Tonda, Pavel, Marcela

V týmu WOGO (číslo 235) jela jako hostující navigátor Lada

Dalším posádkám jsme jeli jako doprovod, zázemí, podpora.
255 AGENTURA ŘÍHA - Pepa, Zdeněk
256 ENDEAVOUR - Vilibald, Kuba

Sledovat jste nám mohli opět on-line Afrikou na Google mapě pomocí ONI systemu. 

Přihlášení: ONIsystem - DAKAR - WINGS team
Návod: Návod na obsluhu ONIsystem


Fotky ze závodu - Příprava + závod

Deník - závod

Videa - závod


Oficiální web závodů www.intercontinentalrally.com


Nejnovější informace vždy na facebooku
(Není potřeba registrace)
 WINGS Team Offroad  Intercontinental RallyStránky: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12