Facebook

Aktuality

Stránky: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13

Rally Albánie 2022

17.6.2022
Rally Albánie 2022

Covid nám zrušil dvě Afriky, tak jsme zvažovali, jaký závod bychom si v zahraničí zajeli, abychom ten absťák nějak zahnali. Kamarádi nám doporučovali různé závody typu "Baja", krátké offroad rally závody v Evropě. To nás moc nenadchlo, protože jet  přes půl Evropy, odjet si 4 x 70 km kolečko a jet domů. Dostali jsme typ i na delší závody a jedním z nich byly právě Rally Albánia, které se jedou 7 dní, jsou na různých površích a hlavně v dobrém termínu, tak jsme to zkusili.

 

Albánie, potažno jejich automobilová asociace, pořádala letos už 18. ročník. Vše bylo perfektně zorganizované, s podporou Albánského olympijského výboru, města Tirany, ministerstva sportu a dalších komerčních sponzorů. 

 

My jsme jeli jsme pod hlavičkou  Endeavour team, což je náš kamarád Jakub Krofián, hlavní sponzor a iniciátor. My jsme zajišťovali zázemí teamu, Miky jako hlavní manažer se staral o papíry, komunikaci s pořadateli a na místě o naše žaludky a ubytování, já jsem byl navigátor závodního Hiluxe.

 

Naše výprava se skládala ze závodní Toyoty Hilux, která už odjela 5x Afriku, řídil ji Jakub Krofián a má maličkost navigovala. V doprovodném kamionu "Eda", speciál MAN, jeli naši mechanici Zdeněk Homza a Jirka Jirouš. Tentokrát bez našeho tradičního svářeče Mirka. Nahradil ho na zkušenou mladý Kubík, který jel s Mikym "gazíkem" Toyotou LC78.

 

Pro mě jako navigátora to znamenalo naučit se pracovat s Roadbookem, což všichni říkali, že je snadné, ale když jsem to nikdy neviděl, měl jsem z toho trochu vítr. Nejprve jsem se musel seznámit s TerraTripem, jeho obsluhou v autě, to jsme už se Zdenkem zkoušeli v ČR. Pak mě Honza Režný učil práci s roadbookem pomocí PC hry Dakar 2019. To bylo super, tam jsem toho nejvíc pochopil. No a ještě musím poděkovat Tomášovi z konkurenčního teamu "Speed teamu", který mi ukázal fintičky s TerraTripem přímo v Albánii.

 

Závod to byl moc pěkný, Albánská příroda je nádherná, projeli jsme v podstatě celou Albánii, start u moře, pak kopce až 2600m, planiny, údolí, ... Přesuny byly převážně po asfaltu, závod po šotolině, štěrkových cestách, polních a lesních cestách, brody a koryta řek. Užili jsme si vše, bylo jen občas nepříjemné závodit v místech, kde byl hluboký sráz. Pořadatel to měl dobře naplánované tak, po etapě z bivaku do druhého bivaku, jsme v daném místě pak jeli následující den etapu kolem bivaku a tak se doprovod nemusel pořád stěhovat.

 

Střídaly se povrchy, ale i počasí. Jedn den bylo 35 stupnů, další den lilo jak z konve, další den zase 30, pak 31 a další den opět déšť. Tak to bylo celou dobu, rozmanité a obtížné. 

 

Potkali jsme se tam s mnoha kamarády, se kterýma se známe z jiných závodů, převážně z Afriky - Tomáš z Karlem z Speed teamu, JIrka Hrádek z WILD teamu a asi 6 motorkářema. Motorkáři, to byla hlavně banda 22 kluků z ČR a 2 ze SK, kteří jeli pod jednou hlavičkou Czech Beer team a podle toho to taky vypadalo (No beer, no power). Jinak mezi závodníkama bylo nejvíc Albánců, jak perfektní týmy, tak snobárna s leštěnkama. Dále bylo velké zastoupení Maďarů, Italů, Němců a pak týmy ze zbytku Evropy.

 

Z počátku jsme se učili, teda spíš já, nervozita veliká, jak budeme bloudit. Od druhé etapy už to bylo lepší, ve třetí už jsem jel celkem na pohodu a najednou škaredý zvuk a konec. Odešla nám převodovka. Takže zavolat kluky (zrovna řešili závadu na Manovi, nefungoval altík), vyměnit převodovku a do cíle po asfaltu. Stálo nás to 6 hodin penalizace, takže už nešlo závodit o celkové umístění, jen o dílčí úspěchy v etapách. 

 

Pavel

 

Výsledky:

Prolog -  8.místo 

SS1 - 6. místo

SS2 - 6. místo

SS3 - 5. místo 

SS4 - 3. místo

SS5 - nedojeli (převodovka)

SS6 - nedojeli (převodovka)

SS7 - zrušená

SS8 - 1. místo

SS9 - 1. místo

SS10 - 2. místo

SS11 - 3. místo

SS12 - 3. místo

Epilog - 1.místo 

CELKOVÉ - 5. místo ve skupině C1 (upravené speciály)

 

 

Fotogalerie Albánie 2022

OffROAD Maraton OSTRAVA 2022

21.5.2022
OffROAD Maraton OSTRAVA 2022

Opět po 11 letech v Ostravě na Vřesinské strži :-)

 

WINGS team si opět vzal pod svá křídla organizaci závodu a výrobu medajlí. Bylo třeba vyřídit spoustu povolení, sehnat bagr na úpravu trati, traťáky, ... A vše vyšlo jak mělo. Trať byla sice krátká, jen 2,5km, namotaná nahoru a dolů, samá zatáčka, ale myslí, že se nakonec závodníkům líbila. Bylo to zase úplně něco jiného, než se v současnosti jezdí. 

Od startu čtyřkolek, motorek a dětí až do startu auto to jakš takš foukalo, takže na trati bylo alespoň trochu vidět. Prach letěl až do Poruby a na sociálních sítích se psalo o písku ze Sahary :-) Po startu aut foukat přestalo a závodníci už toho moc neviděli. Prach se držel v kotlině závodiště, vystoupal až na úroveň dálnice. Masakr.

Pro vítěze jsme tradičně nachystali vítězné věnce, pro autaře poháry vyrobené z autopístů. Pro motorky a čtyřkolky skleněné medajle, zavěšené na starých moto řetězech.

 

My jsme na staru čtyřkolek opět neměli zastoupení, mrzí nás, že se Sharon ani Martin nezúčastnili. 

 

Motorky nám přinesly obrovskou radost. Vojta sice pomaleji odstartoval, ale brzy dokazoval, kdo je v současnosti králem a dojel si pohodlně na 1.místě. Byl to příjemné sledovat, jak se posunuje ze zadních pozic nahoru. Lukáš jel asi jeden ze svých nejlepších  závodů. Mezi mistry bojoval a skončil na výborném 4.místě.

 

Auta opět měly technické potíže. Vitarce se opět utrhnul motor a kvůli opravě skončila až 3. Kluci ale jeli pěkně, až budou nové tlumiče, budou bojovat opět o první místa.

Broučka, po minulé kolizi se stromem, jsme opravovali ještě den před závodama, opravovaný přední kardan nevydržel, kluci jezdili jen na zadek a kombinace silného motoru a prudkých výjezdu znamenala zkroucení i zadní nápravy a to byl konec závodu.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo 

BROUK - 4. místo 

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 1. místo - SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - 4. místo - SUPER

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - porucha

 

Fotogalerie Ostrava 2022

VRAKFEST Branky 2022

14.5.2022
VRAKFEST Branky 2022

Uplynulý víkend jsme se zúčastnili VrakFestu v Brankách na Moravě. Účast závodních strojů byla obrovská (cca 130 aut) a tak nebylo jednoduché udělat solidní výsledek, všeci se rvali o každý kousek metru trati až to kolikrát pěkné nebylo. Pro diváky možná pastva pro oči, no pro pány a dámy co seděli mezi volantem a sedačkou byly chvíle, kdy si říkali "co tady dělám???"

Konkurence nám silně prověřila naše stroje, ale to netušili jaké máme mechaniky. No tentokrát se nedařilo.

 

Auta opravíme, plechy vyklepeme, bebina zahojíme a na dalších závodech se určitě předvedeme v tom nejlepším světle.

 

#146# Miško Bělík jel s krásnou Lagunou která ovšem nevyjela ani z depa a měla fatální poruchu ve formě utrženého držáku motoru a následné vypadnutí PP poloosy, Miško to nevzdal, kurtny motor zafixovaly a auto bylo ready na další rozjizďku, no aby to neměl tak jednoduchý, tak zjistil že je schopen jízdy pouze na spátečku. No co? Kdyz Shlesser mohl odjet skoro celou etapu na Dakaru na zpátečku, proč by Miško nemohl jet taky?Sice dal jen jedno kolo, ale skok byl neskutečný.

#300# Roman Tukabel Novobilský. Ten měl pro změnu perfektně nachystaný auto, ale chyběl trénink a tak jízda byla přesná, ale opatrná, ve druhé rozjížďce dokonce jedno kolo suverénně vedl no dravci ho v jedne zatáčce dojeli a semleli ho tak, že prorazili gumu, zohli tlumič a praděpodobně ohli těhlici.

#121# Tomino Křupala. Fáčko krásný dvojitým Webrem opatřený,perfektně nachystaný auto no aby to nebylo tak jednoduchý tak při nastartování v depu se z auta stal kropící vůz, oprava nereálná bo prasklá vodní pumpa, asi by to ani moc nevadilo kdyby řemen neroztřikoval vodu směrem ke karburátoru, takže jsme museli udělat provizorní řešení. Sem tam si karbec asi šlukl vody a výkon nebyl rovnoměrný. Tomino je startovní spáč a tak to musel dohánět na trati a že jim dával čočku.Tenhle kluk nám toho ještě hodně ukáže.

#707# Ondra Křupala. Černý Peugeot 106.Ondra to pojal na pohodu, ten se za výsledkem nehnal, prostě si to užít. Akorát jeho zábava trvala okolo 5 vteřin. Konkurence ho semlela takovým způsobem, že mu urvali pravé zadní kolo i s bubnem a do toho ještě Ondru natlačili do pneumatik a tak mu značně potunili i předek auta. Mysleli jsme si že je to konec pro Ondru, no druhý mechanik se jal práce a auto rozchodil a tak si mohl pilot užít i druhou rozjížďku.

 No a co já? Já jsem tuhle partu dal dohromady a s pomocí WINGS teamu, pivovaru Chorz a svítíček od Petofího jsme tomu společnýma silama daly tvar téměř profesionálního depa. Co bylo potřeba to bylo po ruce. Jsem na kluky pyšnej, jak za výkon na trati tak hlavně v depu. Příští závod usednu do svého auta i Já a dám všem pořádnou čočku.

  

Děkujeme za podporu Wings Team, pivovar Chorz a firmě Danlux.

 

Ondra Ptáček 

 

Fotogalerie Branky 2022

OffROAD Maraton Janovice 2022

23.4.2022
OffROAD Maraton Janovice 2022

Sezóna se rozjela, druhým závodem jsme chtěli pokračovat v úspěších. No vyšlo to jen tak napůl.

 

Již tradiční vojenský prostor v Janovicích (opět trať 600 km od Ostravy) je příjemně dlouhý, za ta léta ježdění docela rozbitý, rychlé úseky na louce a úzké části v lese. 

 

Opět Martin ani Sharon nestartovali a tak jediný čtyřkolkář na startu byl náš nejmladší WIngsák Matyáš. A opět všem ukázal záda a vyhrál. Veliká gratulace. Neměl to lehké, v poli jsou starší závodníci na silnějších čtyřkolkách. 

 

Motorky nám udělaly obrovskou radost. Lukáš máknul a tentokrát to bylo vynikající 5. místo. Po několika letech pod našimi křídly doslova letěl Vojta Sekanina a suvereně vyhrál.  SUPER. Už se těšíme příště, tentokrát je můžete vidět v dalším závodě na "domácí trati" ve Vřesině. Byla by to dvojnásobná radost, kdyby opět zabodovali.

 

Našim autům se tentokrát moc nedařilo a obě musely do depa ještě před cílovým praporem. Vitarka jezdila skvěle, je vidět že ji kluci postavili výborně, stále ještě nemá nové tlumiče a musí drkotat na starých. I tak se honili o první místo. Rozbitá trať nakonec zvítězila, když se po mnoha kopancích utrhl motor ze silembloků a prorazila se vana o diferák. To byl předčasný konec, ale i tak to stačilo na 3 místo.

 

Za volantem Broučka startoval nováček v našem týmu, Martin Janíček. Trochu smůly a asi i nějaká začátečnická nejistota, no trefil strom, zkroucená náprava, pomačkaná vana a konec po půl hodině :-( Nic fatálního, ale na místě to opravit nešlo, do příště to dáme dohromady.

 

Pepa Drak, který to v Janovicích organizoval nás nakonec odměnil krásnýma dárkama. Nejkrásnějším autem byla vyhlášena Vitarka a dostali kluci věnec buřtů a pecen chleba. Brouček bral cenu útěchy, basu plzeňské dvanáctky. Díky 

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo SUPER

BROUK - 5. místo  SUPER

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 1. místo - SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - 10. místo

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Janovice 2022

OffROAD Maraton Milovice 2022

25.3.2022
OffROAD Maraton Milovice 2022

První závod sezóny, Brouček po dvou letech, nová Viratka 2022.

 

Milovice už jsou za léta, kdy tam jezdíme docela hodně rozbité, takže většina závodníků je moc nemá rádo, je to ale docela dlouhá trať, tak je zajímavá. Ač se jel závod v březnu, tak místo sněhu a bláta se opět prášilo.

 

Martin ani Sharon nestartovali a tak jediný čtyřkolkář na startu byl náš nejmladší WIngsák Matyáš. A vedl si velice dobře, vyhrál svou kategorii a udělal nám velkou radost.

 

Motorku opět vytáhl z kopřiv Lukáš a bylo z toho krásné 10. místo. Když potrénuje, může být lepší :-)

 

Brouček vyjel opět po dvou letech, kdy jsme měnili motor a dělali další drobné úpravy. Hned v prvních kolech  začal chrastit přední náhon, Miky zajel do depa a my ho hned vyhnali zpět, ať jede dokud to jede. Mezitím nám hodně poodjel DEF Racing s Batmanem a předjel nás i Defender Jase. Luky po vystřídání pěknou jízdou Jaseho předjel a bylo z toho nádherné 2 místo. 

 

Nová Vitarka si musí vychytat "dětské" nemoci. Hned na začátku se opět poškodil diferák (stejně jako při testování v Ostravě) a pak se vythnul tlumič. Oprava na trati, po kole opět stejná závada, následně větší oprava a preventivní oprava i na druhé straně. Pak už to bylo pouze kroužení po trati, spíš testování než závody. Velké gratulace celému týmu.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 2. místo SUPER

BROUK - 2. místo  SUPER

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - 10. místo

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Milovice 2022

Vitara 2022

1.3.2022
Vitara 2022

Máme krásnou novou Vitarku.

 

Trvalo to téměř 2 roky, byly to (prodloužené) víkendové brigády, kdy se sešli wingsáci z Prahy, Ostravy, FM, Dobré, ... a makali od rána do večera, v noci byly mejdany. V zimě v létě se spalo na autoservice ve Frýdlantě.

 

Fotogalerie Vitara 2022

New logo WINGS team 2022

2.2.2022
New logo WINGS team 2022

Máme nové logo.

 

Po skoro 20 letech jsme se rozhodli trochu modernizovat a dlouhých debatách vzniklo a bylo odsouhlaseno logo.

Doufám, že se bude líbit a budou s ním pokračovat naše úspěchy!

SEZÓNA OFFROAD MARATON 2021

1.2.2022

SEZÓNA 2019 OFFROADMARATON - ovlivněná Covidem 19, ale krásná, úspěšná!

 

Výsledky 2021:

BROUK - nestartoval

VITARA - 2. místo MČR - SUPER! - Saša, Lada S., Miky, Lada P., Jirka, Petr, Tomáš, Robert, Luky, Vlastík - skvělá sezóna, 3x 1.místo, 3x 3.místo 

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO mistr E2 - 18. místo (jel pouze jeden závod, dojel na 6. místě)

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MARTIN - QUAD mistr SP - 8. místo

SHARON - QUAD pohár SP - 1. místo MR mezi děvčaty, celkově 10. místo

 

MATYÁŠ  - QUAD děti - 4. místo, QUAD mladší junioři  - 8. místo  (nestartoval ve všech závodech)

 

 

OffROAD Maraton Šiklův Mlýn 2021

29.1.2022
OffROAD Maraton Šiklův Mlýn 2021

Poslední závod sezóny, úspěšné sezóny pro Vitarku. Ale v posledním závodě se Vitarce opět lepila smůla na paty. Rozdíl mezi ní a druhým Indruchem byl pouze 1 bod, takže o celkovém pořadí v šampionátu se rozhodovalo v tomto závodě. Vitarce se opět vysypal zadní diferenciál a protože trať je výrazně kopcovitá bylo rozhodnuto. Třetí místo znamenalo "jen" celkové druhé místo. Velké gratulace celému týmu.

 

Martin ani Sharon nestartovali a tak jediný čtyřkolkář na startu byl náš nejmladší WIngsák Matyáš. I om měl drobné technické problémy a tak dojel na krásném druhém místě.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo SUPER

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

QUAD Mistr SP - nestartoval

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD Děti - 2 místo - SUPER

 

Fotogalerie Šiklův Mlýn 2021

OffROAD Maraton Ředhošť 2021

29.1.2022
OffROAD Maraton Ředhošť 2021

Sezóna pokračuje dál a další závod byl v Podbořanech, trať kde se jezdilo několik let, než nás tam rozehnala Vojenská Policie a na dlouhých 6 let se zde nejezdilo.

 

Krásná trať, Vitarka si ji ale moc neužila, porucha diferenciálu, následná oprava a "jen" 3. místo. 

 

Skvěle jeli i všichni naši čtyřkolkáři, Martin dojel pátý a Sharon ve stejné kategorií desátá a mezi ženami druhá! Matyáš Kroupa mezi dětmi zvítězil.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - 10. místo, 2.místo kat. ŽENY 

MARTIN - QUAD Mistr SP - 5. místo

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MATYÁŠ K. - QUAD Děti - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Ředhošť 2021

OffROAD Maraton Vroutek u Podbořan 2021

23.10.2021
OffROAD Maraton Vroutek u Podbořan 2021

Zlatý hattrick Vitarky!

Vitarce se podařilo vybojovat zlatou i ve Vroutku na Podbořansku! A to i přesto, že více než půl závodu jela kvůli prasklé poloose pouze na "zadek" a v posledním kole se jí ulomilo kolo. Nakonec se ale tým opět postavil na nejvyšší stupeň vítězů.

O pár hodin dříve na stejném místě stála i Sharon Gruberová, která se opět dostala na místo první dámy čtyřkolek.

V dětské kategorii vybojoval stříbro náš Matyáš Kroupa.

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER!

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - 1. místo kat. ŽENY - SUPER

MARTIN - QUAD Mistr SP - 6. místo

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MATYÁŠ K. - QUAD Děti - 2 místo - SUPER 

 

Fotogalerie Podbořany 2021

 

OffROAD Maraton Hodonín 2021

22.10.2021
OffROAD Maraton Hodonín 2021

Vítězná šňůra pokračuje!

OffROAD Maraton na písečné trati u Hodonína naší Vitarce svědčila.

Auta výjimečně jela jako první, protože měkkou písečnou trať by motorky a čtyřkolky asi tak zhuntovaly, že by mnohá auta měla problém. Takže brzy vstávat a hurá na start. Startoval Kanec a opět se mu start vydařil, postupně ujížděl soupeřům a na měkké trati začal předjíždět i soupeře ve vyšší kategorii. V půlce ho vystřídal Jirka  a pokračoval v báječné jízdě, takže po projetí cílem mohl s velkým úsměvem dávat rozhovor do televize coby nejrychlejší auto ve své kategorii. Gratulujeme. Vitarka nakonec skončila celkově na 4 místě, hned za malýma nepřekonatelnýma buginami.

Ve čtyřkolkách v kategorií Dětí a Juniorů stál letos poprvé na startu i Matyáš Kroupa a dařilo se mu náramně. Ve své kategorii dětí vyhrál. V kategorii Juniorů měl ale technické problémy se čtyřkolkou, takže pouze 4. místo. 

Na startu dospělých čtyřkolek jsme měli dvě želízka v ohni. Skvěle se dařilo Sharon Gruberová, která po problémech s řazením skončila druhá mezi ženami a devátá ve své kategorii Mistr QUAD SP. O tři příčky výše se umístil Martin Kuchař.

Skvěle jel po dlouhé pauze na maratonech i náš motorkář Lukáš Kočajnar, který vyjezdil šesté místo v kategorii Mistr Moto E2.

Gratulujeme všem zúčastněným, super práce a za měsíc se těšíme do Podbořan!

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER!

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - 6. místo

 

SHARON - QUAD Mistr SP - 2. místo kat. ŽENY - SUPER

MARTIN - QUAD Mistr SP - 6. místo

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

 MATYÁŠ K. - QUAD Děti - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Hodonín 2021

 

OffROAD Maraton Vřesová 2021

1.9.2021
OffROAD Maraton Vřesová 2021

Konečně se neprášilo!

 

OffROAD Maraton Vřesová se jede na dlouhém pěkném okruhu po nepěkné uhelné skládce. Letos se neprášilo, naopak bylo pekelné bláto. To dělalo problém mnohým závodníkům - motorkářům, čtyřkolkářům i autům. 

 

Před polednem startovali motorky a čtyřkolky. Naši zástupci tentokrát nestartovali, šetřili techniku, která v tomto blátě utrpí tolik, že je třeba počítat v podstatě s kompletní repasí. Vím, protože jsem podobný závod absolvoval - zlomený štít na přilbě, polámané všechny plasty, nebezpečí zadření motoru, zničené manžety, zvýšené bezpečnostní riziko, ...  Jak to vypadá je vidět na pár fotkách. Tak se těšíme příště na další závody, kdy nám jistě udělají radost

 

Tentokrát nám obrovskou radost udělal Vitarka. Závod se jel jako "desetihodinovka za dvojnásobné body", v letošním roce podle covidových pravidel pouze 8 hodin. 

 

Už v zaváděcím kole byly velké problémy na trati, bláto nezvládali amatéři a některá malá auta a tak se start posunul. Startoval Tomáš s Robertem a opět skvěle odstartovali, hned se vyšvihli na první pozici a tu si udržovali až do střídání. Pak se vystřídali, Jirka s Ladou, pak i Robert s druhou Ladou. Nikomu se nevyhnuly patálie ve vyjetých kolejí a problémy v prudkých výjezdech, ale kluci řídili skvěle.

 

Průser byl, když zezadu do Vitarky nabouralo Jase se svým Defikem a značně ji pošramotilo. Celá karoserie se pohnula, čelní sklo povysazené, palubka posunutá ale hlavně zmáčknutý zadek tak, že hrdlo nádrže bylo úplně pomačkané. Znamenalo to tankovat pomalu, místo obligátních 3-5 minut to trvalo 15 minut, takže každé tankování  ztráta jednoho kola. V tu dobu se na první místo dostal Indruch Offroad team. Kluci stíhali co to šlo, ale Vitarka měla méně problémů v blátě než Indruch a tak před koncem závodu už opět kroužila na prvním místě. Když po osmi hodinách Jirka s Lukym projeli cílem, mohli jsme slavit 1.místo. OBROVSKÁ GARTULACE! 

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER!

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval

 

 

Fotogalerie Vřesová 2021

 

OffROAD Maraton Milovice 2021

27.6.2021
OffROAD Maraton Milovice 2021

OffROAD Maraton Milovice Konečně po roce zase závody. A byly to hezké a pro nás úspěšné závody. Milovická trať byla vždy trochu uskákaná a protože se na ní jezdí už mnoho let na stejném místě, tak je uskákaná ještě víc, všichni se shodli, že je hodně rozbitá.

 

Před polednem startovali čtyřkolky a oba naši zástupci jeli skvěle. Sharon i Martin ladili čtyřkolky už několik týdnů dopředu a neponechali nic náhodě. Sharon dojela suverénně nejlepší žena startovního pole a celkově dojela na 9. místě. Martin se honil s mladýma klukama a bylo z toho pěkné 5. místo.

 

Auta jeli netradičně 6 hodin, poslední sezóny se jezdily 5ti a 4 hodinovky. Na startu bylo 17 aut, což je docela málo, ale po všech restrikcích dané Coronou, po skoro roční pauze, asi nemohlo být víc.

 

Brouček je stále ještě bez motoru a tak byla na startu jen Vitarka.

 

Vitarka se teď musela obejít bez "starých" harcovníků, do Milovic dojela naše mladí a myslím, že to vše zvládli perfektně. Odstartovali výborně, ale asi po hodině měli defekt a pak ještě jeden a tak jim těsně uteklo druhé místo a skončili na 3. místě. Škoda, ale i tak velká gratulace a příště trochu toho štěstíčka.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo SUPER!

BROUK - nestartoval

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - 1. místo děvčata - SUPER!

MARTIN - QUAD Mistr SP - 5. místo

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval Fotogalerie Milovice 2021

 

Fotogalerie Milovice 2021

 

Intercontinental Rally 2020

1.12.2019

 

 

Odkaz na  ONI sledování

 

 ICR2013 - Bylo to těžké, ale krásné.
ICR2014 - Bylo to těžké, ale dopadlo to skvěle.
ICR2015 - Bylo to těžké, ale vyhráli jsme.
ICR2016 - Byl to opět zážitek.
ICR2017 - Byl to boj - a vítězný!
ICR2018 - Bylo to opět krásné!

ICR2019 - Bylo to vítězné!

 


Návod na webovou aplikaci "Sledování vozidel": https://www.youtube.com/watch?v=ShtUoTdvfWo
Všechny návody: https://www.youtube.com/user/onisystemcz
Nejnovější informace vždy na facebooku
(Není potřeba registrace)
 WINGS Team Offroad  Intercontinental Rally 

Sezóna Offroad Maraton 2019

13.11.2019

SEZÓNA 2019

OFFROADMARATON - Těžká, krásná, úspěšná! - 1x MISTR ČR, 2x VíceMistr ČR

AMATERRALLY.cz - Parádní, krásný, úspěšný -  1x MISTR ČR

 

Výsledky 2019:

BROUK - startoval pouze v 10-hodinovce - Pavel, Luky - 2. místo

 

VITARA - 2. místo MČR - SUPER! - Saša, Lada S., Miky, Lada P., Jirka, Petr, Tomáš, Luky, Vlastík

svělá sezóna zakončená 1. místem v Ředhošťi

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO mistr E2

Jezdil pouze pro radost, honil se s Mistry, velká naděje do budoucna

 

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP

Jel pouze pro radost pár  závodů

 

MARTIN - QUAD mistr SP - 4. místo MR v kategorii- 2. místo celkově QUAD

Veteráni pro něj nebyli už důstojní soupeři a tak se vrátil do Mistrů mezi mladé kluky a proháněl je celý rok.

 

SHARON - QUAD pohár SP - 1 místo MR absolutně mezi kluky - 1. místo MR mezi děvčaty

Udivovala nejen nás, ale hlavně soupeře, jela naprosto skvěle a bylo nádherné ji sledovat každý závod a fandit za mlíkem. 

 

BMW - AmaterRally 2019 - 1. místo - Petr, 

Nadšení a pohodová jízda vedla k vítězství mezi mnoha silnějšími vozy. 

 

Intercontinental Rally 2019

10.1.2019
Intercontinental Rally 2019

 

 ICR2013 - Bylo to těžké, ale krásné.
ICR2014 - Bylo to těžké, ale dopadlo to skvěle.
ICR2015 - Bylo to těžké, ale vyhráli jsme.
ICR2016 - Byl to opět zážitek.
ICR2017 - Byl to boj - a vítězný!
ICR2018 - Bylo to opět krásné!

ICR2019 - Bylo to vítězné!

 

Letos WINGS team nasadil do závodu dvě vozidla, naší již veteránskou, ale vítěznou LC70 a nově postavenou hračku Panter - podvozek osvědčený Patrol 61, kára z lehké 60 a motor tří-litr z BMW.

Doprovod nám jela osvědčená LC80 a nově upravený Patrol Večerníček.

 

Kategorie AUTA:

   252 WINGS team CAR1 - PANTER - Tomáš Lukasík, Pavel Režný

   251 WINGS team CAR2 - LC70 - Lukáš Bumbala, Daniel Bumbala

Servisní vozidla

   310 WINGS téma SERVICE - Patrol - Luděk Kubalec, Martin Mikošek, Michal Hrnčárek

   420 WINGS Cestoffka - LC80 - Petr Polanecký, Aleš Galář

Závod se vyvíjel skvěle už od první etapy, kdy si Panter najel zásadní náskok a držel si ho až do cíle. LC70 jela své maximum, ale jela spolehlivě a bez chyb, takže když soupeři kupily chyby a nebo je zradila technika, postupovala Sedmdesátka výsledkovou listinou výš a výš u Růžového jezera to bylo skvělé druhé místo za Panterem.

Spousta fotek a videí na našem Facebooku nebo na stránkách pořadatele závodů  www.intercontinentalrally.com

   

Nejnovější informace vždy na facebooku
(Není potřeba registrace)
 WINGS Team Offroad  Intercontinental Rally 

 

 

 

 

 

Sezóna Offroad Maraton 2018

29.12.2018

SEZÓNA OFFROAD MARATON 2018

Krásná, neskutečně prašná, nejúspěšnější Wingsácká sezóna! 2x mistři, 2x druhé místo

 

Výsledky 2018:

BROUK - nestartoval ve všech závodech - Tomáš, Pavel, Luky, Luďa, Štěpán

Šiklův Mlýn - 1. místo

Jihlava - nestartoval

Janovice - nestartoval

Dobřany - nestartoval

Vřesová - nestartoval

Drnovice - nestartoval

Milovice - 1. místo

Ředhošť - 2. místo

 

VITARA - 2. místo SUPER! - Saša, Lada S., Miky, Lada P., Jirka, Petr

Šiklův Mlýn - 2. místo

Jihlava - 2. místo

Janovice - 6. místo

Dobřany - 2. místo

Vřesová - 3. místo

Drnovice - 4. místo

Milovice - 3. místo

Ředhošť - 3. místo

 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Pohár E2 - 1. místo MR - SUPER!

Šiklův Mlýn - 6. místo

Jihlava - 2. místo

Janovice - 2. místo

Dobřany - 1. místo

Vřesová - 3. místo

Drnovice - 3. místo

Milovice - 2. místo

Ředhošť - 1. místo

 

ONDRA - MOTO Pohár E2 - 2. místo - SUPER!

Šiklův Mlýn - 5. místo

Jihlava - 5. místo

Janovice - 1. místo

Dobřany - 16. místo

Vřesová - 2. místo

Drnovice - 1. místo

Milovice - 1. místo

Ředhošť - 6. místo

 

LUKÁŠ B. - QUAD Pohár SP - nestartoval ve všech závodech

Šiklův Mlýn - 3. místo

Jihlava - 8. místo

Janovice - nestartoval

Dobřany - nestartoval

Vřesová -nestartoval

Drnovice - 11. místo

Milovice - nestartoval

Ředhošť - nestartoval

 

MARTIN - QUAD mistr VET. - 1. místo MR - SUPER!

Šiklův Mlýn - 3. místo

Jihlava - 3. místo

Janovice - 2. místo

Dobřany - 3. místo

Vřesová - 1. místo

Drnovice - 1. místo

Milovice - 2. místo

Ředhošť - 1. místo

 

Offroad Maraton Ředhošť

17.11.2018
Offroad Maraton Ředhošť

Trať v Ředhošti mám moc rád, prudké výjezdy, dlouhé rovinky, trochu protivný slalom mezi stromy, ... Poslední závod sezóny, ale v mnoha kategoriích ještě nebylo rozhodnuto o celkovém pořadí a tak se daly čekat krásné souboje. A taky že jóó.

 

Hned start motorek byl pro nás hodně zajímavý, kluci měli skvěle rozjetou sezónu. Lukáš K. letos makal a prakticky každý závod stál na stupních vítězů, i tady zatáhl hned od začátku a svým vítězstvím potvrdil pozici nejlepšího jezdce a slavil zaslouženě titul MR. Ondra v každém závodě Lukáše proháněl, i on myslel na stupínek nejvyšší, v Ředhošťi až šestý, ale i jeho celkově druhé místo je fantastické.

 

Ve čtyřkolkách Martin jezdil celou sezónu výborně, ale na celkovou jedničku mu pořád kousek chyběl. Nyní musel vyhrát a porazit Dušana o 2 místa, aby to vyšlo. Bylo to napínavé, všichni jsme fandili a nakonec to vyšlo a Martin mohl také slavit titul MR. Skvělé.

 

I v malých autech jsme bojovali o bednu, Vitarka měla letos spoustu úspěchů. V Ředhošti se rozhodovalo, zda to bude celkové 2 nebo 3. Stačilo porazit v přímém souboji malé KB a to se podařilo, skvělý úspěch. 

 

Brouček letos nejel celou sezónu, jen jsme se párkrát svezli a něco vyhráli. Tady nás ale soupeři proháněli víc než jindy, nakonec to byl pouze souboj mezi Broučkem a Batmenem. Užili jsme si to, já tedy úžasně, i když jsem nakonec dojel až za ním.   

 

Byla to letos pro WINGS team úžasná sezóna, v podstatě v každém závodě jsme stáli na bedně a ve většině závodů stáli na bedně všichni Wingsáci, kteří odstartovali!

Pavel

 

Výsledky: BROUK - (Pavel, Lukáš B.) - 2. místo SUPER!

VITARA (Saša, Lada, Jirka, Miky) - 3. místo SUPER!

 

ONDRA Perutka. - MOTO Pohár E2 - 6. místo

LUKÁŠ Kočajnar - MOTO Pohár E2 - 1. místo SUPER!

 

LUKÁŠ Bumbala. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MARTIN Kuchař - QUAD Mistr VET - 1. místo SUPER!

 

Offroad Maraton Milovice

13.10.2018
Offroad Maraton Milovice

Trať v Milovicích je už tradičně dost rozbitá, letos se už opět prášilo, byla tvrdá ale krásně dlouhá.

 

Start čtyřkolek jsem zaspal, takže mi chybí fotky. Na startu jsme měli tentokrát  pouze Martina, jel skvěle, škoda prvních kol, kdy měl špatné brýle a tak musel dohánět ztrátu. nakonec dojel na výborném 2 místu.

 

Motorky jsou letos naší výkladní skříní. Ondra se opět honil s Lukášem, ostatní jim hleděli na záda z velké vzdálenosti. V tomto pořadí dojeli i do cíle a my mohli opět slavit.

 

Auta měly rekordní účast a také se rekordně prášilo, jak krásně dronem zachytili kluci z Logo teamu (video k vidění na facebooku). Vitarku startoval Miky s Jirkou. Po startu byli 5, pak se probili na 3. misto, Saša s Ladou bojovali, ale posunout se výš už v silách Vitarky nebylo. Do cíle darazila otrhana - s rozbitým diskem, defektem a bez sání. Broučka ze zadních pozic startoval Pavel s Kubou a první hodinu se probíjeli prachem dopředu a Lukášovi s Vojtou už předávali na 1. místě. Lukáš jel výborně, zvyšoval náskok a do cíle dojel s náskokem dvou kol. Velká gratulace, skvělá auta.

 

Výsledky:

BROUK - (Pavel, Lukáš B.) - 1. místo SUPER!

VITARA (Saša, Lada, Jirka, Miky) - 3. místo SUPER!

 

ONDRA Perutka. - MOTO Pohár E2 - 1. místo SUPER!

LUKÁŠ Kočajnar - MOTO Pohár E2 - 2. místo SUPER!

 

LUKÁŠ Bumbala. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MARTIN Kuchař - QUAD Mistr VET - 2. místo SUPER!

 

 

 

Offroad Maraton Vřesová

25.8.2018
Offroad Maraton Vřesová

Krásná trať, ale sucho způsobilo neskutečné vrstvy prachu a tak to byl očistec, hlavně pro kluky na motorkách a čtyřkolkách.

 

Ale byl to krásný závod - všichni stáli na bedně!

 

Výsledky:

BROUK - nestartoval

VITARA (Saša, Lada, Jirka, Milan) - 3. místo SUPER!

 

ONDRA Perutka. - MOTO Pohár E2 - 2. místo SUPER!

LUKÁŠ Kočajnar - MOTO Pohár E2 - 3. místo SUPER!

 

LUKÁŠ Bumbala. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MARTIN Kuchař - QUAD Mistr VET - 1. místo SUPER!

Fotogalerie Vřesová 2018

 

24hours Offroad Maraton Dobřany

23.6.2018
24hours Offroad Maraton Dobřany

24-hodinovku miluji. A letos se postavil trať Honza Štajer moc pěknou.

 

Vitarka byla nachystaná, startovní kopec letos sbíhali naši mladí(Lada s Jirkou) a my starší jsme čekali na střídání. Auto jelo výborně, ale praskl nám držák motoru a následně úchyt předního diferáku a tak to vypadalo, že skončíme brzy. A tak jsme svařovali, pak vyjeli na trať a při střídání zjistili, že je to zase prasklé. Děkujeme klukům z West bohemia racing teamu (LEGO team), kteří nám co 2 hodinky svařovali držák motoru. A taky párkrát držák diferáku, zadní nápravu, ... Bez Vás bychom to nedojeli. Ale dojeli jsme na skvělém 2 místě!

 

A výborně si vedli i naši motorkáři. Ondra měl trochu smůlu, ale skvěle zajel Lukáš a vybojoval své prémiové vítězství. Velká gratulace.

 

Ve čtyřkolkách jel teď pouze Martin a bojoval opět o bednu, což se mu povedlo, super. 

Pavel

 

Výsledky:

BROUK - nestartoval

VITARA (Saša, Lada, Jirka, Milan) - 2. místo SUPER!

 

ONDRA Perutka. - MOTO Pohár E2 - 16.

LUKÁŠ Kočajnar - MOTO Pohár E2 - 1. místo SUPER!

 

LUKÁŠ Bumbala. - QUAD Pohár SP - nestartoval

MARTIN Kuchař - QUAD Mistr VET - 3. místo SUPER!

 

Fotogalerie Dobřany 2018

 

OffROAD Maraton Janovice

19.5.2018
OffROAD Maraton Janovice

Na závodech v Janovicích se Vitarce nepovedlo zopakovat 2.místa z předchozích závodů, ale co se má stát, stane se. V půlce závodu se rozsypal zadní diferenciál, a my jsme rádi, že to bylo tam, a ne na 24hodinovce v Dobřanech, která se jede už příští měsíc.

Skvěle se dařilo motorkářům, Ondra dnes vybojoval naše první WINGS první místo v motorkách - SUPER! Double s Lukášem jen podtrh úspěšný moto den.

I ve čtyřkolkách to bylo skvělé, smůla stála za "jen" druhým místem Martina.

 

Výsledky:

BROUK - nestartoval

VITARA (Saša, Lada, Jirka, Milan) - 6. místo

 

ONDRA Perutka. - MOTO Pohár E2 - 1. místo SUPER!

LUKÁŠ Kočajnar - MOTO Pohár E2 - 2. místo SUPER!

 

LUKÁŠ Bumbala. - QUAD Pohár SP - 8.

MARTIN Kuchař - QUAD Mistr VET - 2. místo SUPER!

 

Fotogalerie Janovice 2018

 

OffROAD Maraton Jihlava

26.4.2018
OffROAD Maraton Jihlava

Trať v Jihlavě - Piskové mokřady, byla krátká a rychlá. Byly zde dvě dlouhé rovinky, kde vytočená pětka skoro nestačila, pár technických úseků se spoustou pařezů a jeden pořádně offroadový výjezd, kde se naopak musela dát jednička.

Ráno startovali motorkáři. Na startu jsme měli Lukáše K. a Ondru a opět si vedli skvěle. Ondra si jel své, nedělal chyby, nepadal a zopakoval své umístěné z minula, pěkné 5. místo. Lukáš chtěl na bednu, co se mu minule nepovedlo a bojoval statečně. Prokousal se na čelo, ale špatnými instrukcemi z depa jel poslední kola napohodu a před cílem ho soupeř dojel a tak Lukáš bral "jen" 2. místo. I tak velká gratulace.

Před polednem jeli čtyřkolkáři. I tady jsme měli dva adepty na bednu. Lukáš B. je už zkušený závodník a tak od něj výsledky očekáváme. Jel bez chyb, po pomalejším startu se prokousával dopředu a skončil na pěkném 3. místě. Náš nový kamarád v WINGS teamu - Martin, je zkušený harcovník. Rozšířil naše řady, nová krev v teamu, my mu rádi pomůžeme se zázemím a on přinese další medaile :-) A to potvrdil i v Jihlavě, skvělá jízda a taky výborné 3. místo. 

Auta startovaly odpoledne, Brouček odpočívá a tak Vitarka musí bojovat sama. Na start 5 hodinového závodu se postavil Jirka s Ladou. Pro Jirku to byla ve Vitarce premiéra, a tak si před závodem zajel alespoň na technickou přejímku, aby zjistil, kde to má kola a volant. Po odmávnutí se jelo pár metrů na plno a hned zase na brzdy. Prachu bylo tolik, že je s podivem, že se nikomu nic nestalo. Jirka se prvních pár kol s Vitarkou seznamoval, ale postupně začal zrychlovat a v půlce závodu předával Sašovi na 3. místě jen s jednokolovou ztrátou na 2.místo týmu Taurus. Ti ještě minulý závod jezdili v amatérech, ale protože svoji Vitaru neustále vylepšují, měli tady premiéru ve speciálech do 2000ccm. Saša jel s Milanem, taťkou od Mikyho, který měl povinnosti na Landrover akci v Mostě. Saša o malé ztrátě věděl, takže jel, co to dá a Taurusy předjel, dokonce si ještě udělal jednokolový náskok. A i když se Taurusy snažili o své místo ještě bojovat, do cíle si už Saša jen hlídal záda. Další super výsledek pro Vitarku.

Pavel + Lada 

 

Výsledky:

BROUK  -  nestartoval

VITARA (Saša, Lada, Jirka, Milan) - 2. místo SUPER!

 

ONDRA Perutka. - MOTO Pohár E2 - 5. místo PĚKNÉ!

LUKÁŠ Kočajnar - MOTO Pohár E2 - 2. místo SUPER!

  

LUKÁŠ Bumbala. - QUAD Pohár SP - 3. místo SUPER!

MARTIN Kuchař - QUAD Mistr VET - 3. místo SUPER! 

 

Fotogalerie Jihlava 2018

 

OffROAD Maraton Šiklův mlýn

26.3.2018
OffROAD Maraton Šiklův mlýn

Prostředí Šiklova mlýna je velice pěkné, trať je tam natažena kolem celého areálu: Je ale velice úzká a hodně rozbitá, motorkářům to nevadí, čtyřkolky to celkem poberou, kluci Vitarkoví si taky moc nestěžují, já ale říkám, že Broučkovi by vyhovovala kdyby byla víc rychlá, širší a méně rozbitá. Je ale stejná pro nás i pro soupeře, takže OK. Že byla trať náročná svědčí i to, že do cíle dojela pouze třetina aut.

 

Ráno startovali čtyřkolkáři. Nás reprezentoval nový člen WINGS team, kamarád Martin Kuchař a jel skvěle. Protože naše "stará" skupina den předtím slavila začátek nové sezóny, tak jsme jeho závod prospali a o jeho výborném 3. místě se dozvěděli až v cíli.

Motorek přijelo do Šikláče rekordních víc než 300, závod se proto musel rozdělit na dvě skupiny. V první skupině startoval Vojta. Škoda, že nejezdí celou sezónu, je to výborný motorkář a dokázal to i tentokrát, když v kategorii Mistr zajel skvělé 3. místo. Ve druhé skupině jel Ondra a Lukáš, také zajeli dobře a těším se, že příště vylepší nynější 5. a 7. místo.   

 

Aut bylo na startu 21, přibývá stále víc a víc buginek, nikomu se nechce stavět auta a tak koupě hotové buginky je nejjednodušší způsob pořízení závodního stroje. Vitarku startoval Honza s Mikym a jeli fantasticky. Honili se s výrazně silnějším strojem Luňák teamu, byla to úžasná podívaná a nakonec se Honza probil až na první místo. Po vystřídání pokračoval Saša as Ladou ve skvělé jízdě, ale zradila je technika a bez předního náhonu museli odstoupit. Broučka startoval Štěpán s Lukášem, Tomáš dělal pouze doprovod a opatrovníka Luďovi. Štěpán odstartoval výborně, hned v první zatáčce byl první. Pak ho dojeli Jasáci, střídali se s ním na prvním a druhém místě. Když si Jasáci rozbili o nárazník Broučka auto, tak si pohodlně jezdil na prvním místě a já pak už měl mnohem jednodušší práci a jen v klidu udržoval náskok na 1. místě až do cíle. 

Pavel

 

Výsledky:

BROUK (Pavel, Jirka, Štěpán, Lukáš K.) - 1. místo SUPER!

VITARA (Saša, Lada,  Honza, Miky) - 2. místo SUPER!

 

VOJTA Sekanina - MOTO Mistr E1 - 3. místo SUPER!

ONDRA Perutka. - MOTO Pohár E2 - 5. místo PĚKNÉ!

LUKÁŠ Kočajnar - MOTO Pohár E2 - 7. místo

 

LUKÁŠ Bumbala. - QUAD Pohár SP - nestartoval (dovolená)

MARTIN Kuchař - QUAD Mistr VET - 3. místo SUPER! 

 

Fotogalerie Šikláč 2018

 

Stránky: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13