Facebook

Aktuality

Aktuality - WINGS Team na Facebooku


OffROAD Maraton Hodonín 2022

18.9.2022
OffROAD Maraton Hodonín 2022

Krásné napínavé závody s pověstnou třešničkou na dortu.

 

V  Hodoníně se jede na měkké pískové trati, která se rychle mění a ničí, takže Ondra s Šrájou změnili pořadí a jako první jely auta, pak děti s juniory, následovaly motorky a nakonec čtyřkolky, které trať dokonale zvlní. Pořadatel trať krásně srovnal, takže po startu to byl závod  jak na dálnici a teprve v průběhu závodu se trať začala vlnit a plnit "závějemi" čechraného vyházeného písku s hlubokými kolejemi. Tentokrát i buginky byly rychlejší než motorky či čtyřkolky, lítaly po trati tak, že to vypadalo dost nebezpečně.

 

Vitarka nastoupila s novýma tlumičema od Protlumu a ty fungovaly perfektně, stejně jako celé auto. Odstartoval Kanec s Ladou P. a hned po startu se probojovali na čelo a suverénně nabírali náskok před soupeři. Byla to radost se koukat, jak auto kopíruje všechny nerovnosti. Tentokrát byla Vitarka rychlejší i než mnohá velká a silnější auta z vyšší kategorie. Po vystřídání Jirkou a Robertem pokračovali v krasojízdě a půl hodiny před koncem měli už 3 kola náskok na druhého, nováčky s Jimminou. Veliký náskok si udrželi, i když museli do depa přivázat sedačku, která se uthla z podlahy a Jirka lítal po kabině a nemohl pořádně řídit. Pak se ale utrhnul triangl na zadní nápravě (dřívější slabost na staré Vitaře, nyní na nové Vitaře vyvařený, vyztužený, silnější čep, asi se to bude muset přestavět na normální ramena). Nejprve se to snažili kluci zavařit, to ale znovu ruplo, tak to jen stáhli kurtou a snažili se pomalu kroužit. Nešlo to a tak soupeř nás dojel a těsně zvítězil. Škoda, Vitarka a všichni byli skvělí, zasloužili si vyhrát, no trochu štěstíčka chybělo.

 

Velké a těžké auta díky písku tentokrát převahu neměly, jely těžce s obrovskou spotřebou, na což doplatil KáBéčka, které zůstaly na trati bez benzínu a musely kolo čekat než jim mechanici dovezli kanystr. Tím se propadli z prvního na poslední místo a na rychlé trati už neměli šanci dohnat ztrátu. JASE se svým dieselovým motorem v těžkém písku ztrácel už od počátku a tak hlavní souboj probíhal mezi Batmanem a našim Broučkem. Startoval Miky s Váňou, pomaleji odstartovali, rychle se však přehoupnuli přes soupeře a kroužil druzí. Střídali jsme se několikrát na 1. a 2. místě, podle toho, jak jsme stáli v depu. Soupeř měl dva defekty, pak ustřižený čep, my jsme museli několikrát v depu dotahovat šrouby na spodních ložiscích řízení, pak odešlo servo (to už jel Luky s Reném). Bez serva nebyli schopni jet plnou rychlostí a tak nás soupeř dojížděl. Stihli jsme ještě jedno dotažení šroubů a pak dokroužili těsně na 1. místě.    

 

Motorky byly taky hodně napínavé. Na startu chyběl Lukáš, který se dovolenkoval v Krakonoších a netrénoval :-(,  startoval Vojta, který letos objíždí závody napříč republikou a Evropou a sbírá krásné výsledky. Odstartoval opět špatně a tak musel dohánět. Po druhém tankování asi 20 minut před koncem byl druhý, když vedoucí "5" odstoupil a vypadalo to na další vítězství. Zezadu ale nastoupil kluci z Orionu, kteří na rozbité hodně riskovali (Vojta písek nemá rád a tak jel spíš na jistotu) a přeskočili Vojtu a tak to bylo krásné 3. místo. Vítěz, dakarský jezdec Engl, poslední kola jel nádherně, byl to zážitek koukat, jak na zvlněném písku letí.

 

V dospělých  čtyřkolkách jsme opět neměli zastoupení a tak nás v quadech opět reprezentoval pouze Matyáš v juniorech, ale jel perfektně. Stroj fungoval výborně, ale dnes na silnější stroje neměl a skončil na krásném 3. místě. Jezdili v hlubokých písčitých kolejích, nebo v hlubokém písku a tam neměl na výkonnější mašiny šanci.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 2. místo SUPER

BROUK - 1. místo  SUPER

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 3. místo - SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 3. místo - SUPER

 

Fotogalerie Hodonín 2022 

 

OffROAD Maraton Drmoul 2022

25.6.2022
OffROAD Maraton Drmoul 2022

Další závod na opačném konci republiky, tentokrát Drmoul, hned vedle Mariánských lázní :-(

 

Naši motorkářům ani čtyřkolkářům se (asi) tak daleko nechtělo, atak nás opět zastupoval pouze Matyáš v juniorech, ale jel perfektně, 1.místo bylo zasloužené.

 

Na startu aut to taky nebylo úplně plná hitparáda, přijela asi jen polovina aut. To ale nic nemění na faktu, že Vitarka jela skvěle, tentokrát žádné dětské nemoci a už ve svém čtvrtém závodě dojela na 1. místě. Velká gratulace, nejen řidičům a navigátorům, ale i všem ostatním, kteří během těch dvou let pomáhali se stavbou.  

  

Bouček si zase vybral kousek smůly, kdy hned po startu praskla přední pružina, kluci museli opravovat a pak už nešlo stíhat bednu. I tak 4. místo je zasloužené, protože celých 5 hodin si odjel Lukáš s Renem sám.

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER

BROUK - 4. místo  SUPER

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - nestartoval

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - 1. místo - SUPER

 

Fotogalerie Drmoul 2022

 

Rally Albánie 2022

17.6.2022
Rally Albánie 2022

Covid nám zrušil dvě Afriky, tak jsme zvažovali, jaký závod bychom si v zahraničí zajeli, abychom ten absťák nějak zahnali. Kamarádi nám doporučovali různé závody typu "Baja", krátké offroad rally závody v Evropě. To nás moc nenadchlo, protože jet  přes půl Evropy, odjet si 4 x 70 km kolečko a jet domů. Dostali jsme typ i na delší závody a jedním z nich byly právě Rally Albánia, které se jedou 7 dní, jsou na různých površích a hlavně v dobrém termínu, tak jsme to zkusili.

 

Albánie, potažno jejich automobilová asociace, pořádala letos už 18. ročník. Vše bylo perfektně zorganizované, s podporou Albánského olympijského výboru, města Tirany, ministerstva sportu a dalších komerčních sponzorů. 

 

My jsme jeli jsme pod hlavičkou  Endeavour team, což je náš kamarád Jakub Krofián, hlavní sponzor a iniciátor. My jsme zajišťovali zázemí teamu, Miky jako hlavní manažer se staral o papíry, komunikaci s pořadateli a na místě o naše žaludky a ubytování, já jsem byl navigátor závodního Hiluxe.

 

Naše výprava se skládala ze závodní Toyoty Hilux, která už odjela 5x Afriku, řídil ji Jakub Krofián a má maličkost navigovala. V doprovodném kamionu "Eda", speciál MAN, jeli naši mechanici Zdeněk Homza a Jirka Jirouš. Tentokrát bez našeho tradičního svářeče Mirka. Nahradil ho na zkušenou mladý Kubík, který jel s Mikym "gazíkem" Toyotou LC78.

 

Pro mě jako navigátora to znamenalo naučit se pracovat s Roadbookem, což všichni říkali, že je snadné, ale když jsem to nikdy neviděl, měl jsem z toho trochu vítr. Nejprve jsem se musel seznámit s TerraTripem, jeho obsluhou v autě, to jsme už se Zdenkem zkoušeli v ČR. Pak mě Honza Režný učil práci s roadbookem pomocí PC hry Dakar 2019. To bylo super, tam jsem toho nejvíc pochopil. No a ještě musím poděkovat Tomášovi z konkurenčního teamu "Speed teamu", který mi ukázal fintičky s TerraTripem přímo v Albánii.

 

Závod to byl moc pěkný, Albánská příroda je nádherná, projeli jsme v podstatě celou Albánii, start u moře, pak kopce až 2600m, planiny, údolí, ... Přesuny byly převážně po asfaltu, závod po šotolině, štěrkových cestách, polních a lesních cestách, brody a koryta řek. Užili jsme si vše, bylo jen občas nepříjemné závodit v místech, kde byl hluboký sráz. Pořadatel to měl dobře naplánované tak, po etapě z bivaku do druhého bivaku, jsme v daném místě pak jeli následující den etapu kolem bivaku a tak se doprovod nemusel pořád stěhovat.

 

Střídaly se povrchy, ale i počasí. Jedn den bylo 35 stupnů, další den lilo jak z konve, další den zase 30, pak 31 a další den opět déšť. Tak to bylo celou dobu, rozmanité a obtížné. 

 

Potkali jsme se tam s mnoha kamarády, se kterýma se známe z jiných závodů, převážně z Afriky - Tomáš z Karlem z Speed teamu, JIrka Hrádek z WILD teamu a asi 6 motorkářema. Motorkáři, to byla hlavně banda 22 kluků z ČR a 2 ze SK, kteří jeli pod jednou hlavičkou Czech Beer team a podle toho to taky vypadalo (No beer, no power). Jinak mezi závodníkama bylo nejvíc Albánců, jak perfektní týmy, tak snobárna s leštěnkama. Dále bylo velké zastoupení Maďarů, Italů, Němců a pak týmy ze zbytku Evropy.

 

Z počátku jsme se učili, teda spíš já, nervozita veliká, jak budeme bloudit. Od druhé etapy už to bylo lepší, ve třetí už jsem jel celkem na pohodu a najednou škaredý zvuk a konec. Odešla nám převodovka. Takže zavolat kluky (zrovna řešili závadu na Manovi, nefungoval altík), vyměnit převodovku a do cíle po asfaltu. Stálo nás to 6 hodin penalizace, takže už nešlo závodit o celkové umístění, jen o dílčí úspěchy v etapách. 

 

Pavel

 

Výsledky:

Prolog -  8.místo 

SS1 - 6. místo

SS2 - 6. místo

SS3 - 5. místo 

SS4 - 3. místo

SS5 - nedojeli (převodovka)

SS6 - nedojeli (převodovka)

SS7 - zrušená

SS8 - 1. místo

SS9 - 1. místo

SS10 - 2. místo

SS11 - 3. místo

SS12 - 3. místo

Epilog - 1.místo 

CELKOVÉ - 5. místo ve skupině C1 (upravené speciály)

 

 

Fotogalerie Albánie 2022

OffROAD Maraton OSTRAVA 2022

21.5.2022
OffROAD Maraton OSTRAVA 2022

Opět po 11 letech v Ostravě na Vřesinské strži :-)

 

WINGS team si opět vzal pod svá křídla organizaci závodu a výrobu medajlí. Bylo třeba vyřídit spoustu povolení, sehnat bagr na úpravu trati, traťáky, ... A vše vyšlo jak mělo. Trať byla sice krátká, jen 2,5km, namotaná nahoru a dolů, samá zatáčka, ale myslí, že se nakonec závodníkům líbila. Bylo to zase úplně něco jiného, než se v současnosti jezdí. 

Od startu čtyřkolek, motorek a dětí až do startu auto to jakš takš foukalo, takže na trati bylo alespoň trochu vidět. Prach letěl až do Poruby a na sociálních sítích se psalo o písku ze Sahary :-) Po startu aut foukat přestalo a závodníci už toho moc neviděli. Prach se držel v kotlině závodiště, vystoupal až na úroveň dálnice. Masakr.

Pro vítěze jsme tradičně nachystali vítězné věnce, pro autaře poháry vyrobené z autopístů. Pro motorky a čtyřkolky skleněné medajle, zavěšené na starých moto řetězech.

 

My jsme na staru čtyřkolek opět neměli zastoupení, mrzí nás, že se Sharon ani Martin nezúčastnili. 

 

Motorky nám přinesly obrovskou radost. Vojta sice pomaleji odstartoval, ale brzy dokazoval, kdo je v současnosti králem a dojel si pohodlně na 1.místě. Byl to příjemné sledovat, jak se posunuje ze zadních pozic nahoru. Lukáš jel asi jeden ze svých nejlepších  závodů. Mezi mistry bojoval a skončil na výborném 4.místě.

 

Auta opět měly technické potíže. Vitarce se opět utrhnul motor a kvůli opravě skončila až 3. Kluci ale jeli pěkně, až budou nové tlumiče, budou bojovat opět o první místa.

Broučka, po minulé kolizi se stromem, jsme opravovali ještě den před závodama, opravovaný přední kardan nevydržel, kluci jezdili jen na zadek a kombinace silného motoru a prudkých výjezdu znamenala zkroucení i zadní nápravy a to byl konec závodu.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 3. místo 

BROUK - 4. místo 

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 1. místo - SUPER

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - 4. místo - SUPER

 

SHARON - QUAD Mistr SP - nestartovala

MARTIN - QUAD Mistr SP - nestartoval

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - porucha

 

Fotogalerie Ostrava 2022

Stránky: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9