Facebook

Aktuality

Aktuality - WINGS Team na Facebooku


OffROAD Maraton Mohelnice 2024

22.6.2024
OffROAD Maraton Mohelnice 2024

Krásný motokrosový areál v Mohelnici, krátká ale rozmanitá trať plná výjezdů a sjezdů. Moravou přecházela velká tlaková níž, takže nás čekaly průtrže mračen a bouřky, naštěstí ale jen trochu sprcho, motorkáři ještě jezdili na blátě, autům už se prášilo.

 

V závodě motorek nás po půl roce reprezentoval Lukáš K, Vojta odpočíval po náročné Albánii. Lukáš na nové motorce, prý i po fyzické přípravě. Jel dobře a v tom blátě se mu i dařilo a bylo z toho pěkné 4. místo.

 

V závodě dospělých quadů jsem zástupce opět neměli a tak nás reprezentoval mladej Tomášek v kategorii dětí. Bylo ještě bláto, takže se ještě víc projevil rozdíl ve výkonu hraček, takže s tou svou neměl moc šancí. Tak snad ukecá tatínka na něco silnějšího.

 

Broučka jsem opět startoval já, tentokrát s Reném, aby se naučil trať a moc jsem si to užil. Trať v Mohelnici mám rád, Brouček tady může využít své koně, zažil jsem tady několik úspěchů, Saša tady jel svůj první závod na čtyřkolce, taky jsem se tady se Sašou kutálel ve Vitarce. Po mě jel Dalibor svou první jízdu za volantem Broučka, radil mu René na místě spolujezdce a  jeli pěkně. Soupeři začali odpadávat a když sedal za volant Lukáš s Filipem, tak už museli "jen" udržet krásné 2 místo. Auto je sice rozbité jak po 24-hodinovce, ale máme dva měsíce na přípravu do Rokycan.

 

Vitarka - opět skvělá jízda Kance s Ladou a Roberta s Debí, soupeře předjížděli jednoho za druhým a opět dojeli na svém "obvyklém" 1. místě. Žádné závady, žádné problémy, skvěle nachystaný stroj.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo SUPER

BROUK - 2. místo 

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - nestartoval

TOMÁŠ - QUAD děti - 7. místo

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - nestartoval

DANIEL - MOTO E2 - nestartoval 

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - 4. místol

 

 

Fotogalerie Mohelnice 2024 

 

OffROAD Maraton Jihlava 2024

18.5.2024
OffROAD Maraton Jihlava 2024

Známá trať v Jihlavě dostála svému jménu "Pískové mokřady". Střídavě pršelo a střídavě svítilo sluníčko a všude bylo mokro a bláto.

 

V závodě dospělých quadů jsem zástupce opět neměli a tak nás reprezentoval mladej Tomášek v kategorii dětí. Jel pěkně, ale v blátě na té mini čtyřkolce neměl proti silnějším hračkám šanci a skončil na 5. místě. 

 

V závodě motorek dal Vojta tentokrát přednost maratonům před jinýma závodama a udělal nám velkou radost. Jel skvěle, bylo vidět ze to na blátě umí a vyhrál jak svoji třídu, tak absolutně v kategorii Moto - velká gratulace. 

 

Brouček - před startem jsem se rozhodovali, jestli přezout z "letních" na "zimní" kola, rozuměj z AT na kterých jezdíme za sucha nebo při mírném dešti a nebo za maxicrossy, které používáme jen při velkém bahně. Přehlasovali mě, že prý to bude brzy vysychat a tudíž stačí letní gumy. Po staru se opět rozpršelo, tak mi těch 2,5 tuny bruslilo ze strany na stranu, 3x jsem dostal hodiny, asi 10x jsem nezatočil do zatáčky a musel jsem couvat, 2x skončil mimo trať, shodil 2 břízy a zametl jeden keř. Takže soupeři mi během hodiny ujeli asi o 2 kola. Po mě měl startovat Dalibor, nováček za volantem, což jsem zatrhnul a tak to zkusil druhý nováček Jaromír, který už 2 závody jel, ale i on na hladkých gumách moc nesvedl, takže sednul za volat zkušený Luky a i díky tomu, že trať skutečně oschla, byl schopen soupeře dohánět. Osudný pro nás ale byl defekt na opačné straně trati a protože se tam nedalo nijak než pěšky dostat, tak než jsme tam dokutáleli 50kg rezervu, tak jsme ztratili půl hodiny a to nás posunulo až na 4 místo.

 

Vitarka - jako trénink na Rally Albania jel Miky a Kanec celých 5 hodin v kuse. Jeli výborně, trať plná úzkých zatáček Vitarce seděla a vypadalo to na další jasné vítězství. Po 3 hodinách ale praskla vodní hadice a opět se muselo pěšky na trať. Tentokrát ztráta 20 minut znamenala "jen" druhé místo, protože posádka Peggy týmu jela také skvěle a bez závad. Přerušili nám sérií vítězství, takže "pouze" 11 vítězství v řadě, to další snad až příště.  

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 2. místo

BROUK - 4. místo 

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - nestartoval

TOMÁŠ - QUAD děti - 5. místo

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - 1. místo SUPER

DANIEL - MOTO E2 - startoval na jiných závodech

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

 

Fotogalerie Jihlava 2024 

 

OffROAD Maraton Janovice 2024

20.4.2024
OffROAD Maraton Janovice 2024

Vloni bláto, letos bláto.

Krásná trať v bývalém vojenském prostoru.

 

Quady zastupoval náš nováček Tomášek, jel pěkně, ale musí tatínka ukecat na větší a silnější hračku, aby se mohl honit s ostatníma. Teď jeho quad stačil jen na 5. místo.

 

V závodě motorek jsme taky neměli jezdce, kluci byli na závodech jinde.

 

Bláto jsme čekali, pršelo už několik dní. Brouček mělo mo mnoha letech nové gumy maxicrossy a tak jsme se na to bláto těšili, no já určitě. Jelo se krásně, auto fungovalo perfektně, během celého závodu "jen" tři defekty. Tentokrát jsme měli čtyřkolku a tak výměny proběhly rychle, ale i tak nás to stálo asi půl hodiny. Soupeři měli větší problémy, tahaly je traktory, opravovali poloosy. Do cíle jsme dojeli jako jediní, ale v součtu o pár vteřin "jen" druzí. 

 

Vitarka jela svou perfektní jízdu, taky měla drobné problémy, ale větší problémy měli soupeři. byla to krásná jízda, už 11. vítězství v řadě. Gratulace.

 

Pavel

 

Výsledky:

VITARA - 1. místo

BROUK - 2. místo 

 

MATYÁŠ K. - QUAD mladší junioři  - nestartoval

TOMÁŠ - QUAD děti - 5. místo

 

VOJTA - MOTO Mistr E2 - startoval na jiných závodech

DANIEL - MOTO E2 - startoval na jiných závodech

LUKÁŠ Koč. - MOTO Mistr E2 - nestartoval

 

 

Fotogalerie Janovice 2024 

 

Vrakfest Hrachovec 2024

30.3.2024
Vrakfest Hrachovec 2024

VRAKFEST Hrachovec 2024

 

Tak se naše "Hranická" skupina Wingsáků vydala na své letošní první závody. 

 

Na startu byl Michal se svou  károu, Ondra s Fabkou a tentokrát i Lukáš se svou letitou dodávkou (která už mu na spoustu závodů dovezla motorku a tentokrát už ji jen chtěl dorazit).

 

Z počátku to vypadalo na velký úspěch.

Michal si jel své druhé a první místo v rozjížďce, kdy v další rozjížďce ho soupeři vytlačili a najednou to na postup do finále nestačilo. Škoda.

Ondra si také děla velké ambice a v druhé rozjížďce ho soupeři škaredě sevřeli a pak z boku nakopli tak, že šel dvakrát přes boudu .

Lukáš to měl jen jako zábavu, střídal se za volantem s Erikem a myslím, že i když výsledek nezajeli, tak si to krásně užili.

 

Pavel

 

Fotogalerie Vrakfest Hrachovec 2024 

 

Stránky: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13